TurkNet yüksek ping

gamiricc

Hectopat
Öncelikle merhaba arkadaşlar 3 hafta önce gibi TurkNet'e geçtim Türk Telekom'dan indirme yükleme çok iyi 78'e 7.60 ama ping 25 Türk Telekom da 12 ping alıyordum hiçbir zaman düşmüyor bu ping saatlerle alakası yok yani ve bana alırken altyapınız fiber denmişti ki alt yapım fiberdi zaten görevli gelip baktığında da fiber demişti ama benim internetim fiber bağlanmamış ve destek kaydı açtığımda da bölgenizde fiber yok diyorlar. Hadi onu geçtim bu ping değerleri ne böyle oyun için aldım daha kötü oldu şu an ne yapacağımı bilemiyorum yardım edecek biri var mı
Bir de statik IP alsam pingim düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba arkadaşlar 3 hafta önce gibi TurkNet'e geçtim Türk Telekom'dan indirme yükleme çok iyi 78'e 7.60 ama ping 25 Türk Telekom da 12 ping alıyordum hiçbir zaman düşmüyor bu ping saatlerle alakası yok yani ve bana alırken altyapınız fiber denmişti ki alt yapım fiberdi zaten görevli gelip baktığında da fiber demişti ama benim internetim fiber bağlanmamış ve destek kaydı açtığımda da bölgenizde fiber yok diyorlar. Hadi onu geçtim bu ping değerleri ne böyle oyun için aldım daha kötü oldu şu an ne yapacağımı bilemiyorum yardım edecek biri var mı
Bir de statik IP alsam pingim düşer mi?
Hangi şehirde oturuyorsun? Bir de hangi oyunda hangi bölgenin sunucusuna bağlanıyorsun?

Muğla'da problem var. Bu yılın ortalarına doğru cihaz güncellemesi yapılacak. Fethiye'de ayrıyeten GigaFiber çalışması da başlayacak.
Gecikmenin büyük birçoğunluğu GateWay kaynaklı. Tracert sorgusu yaptığınızda 172.17.1.250 IP adresine sahip cihaz yüzünden 28 ms gecikme alıyorum.

indir (1).png

indir (2).png

Bence ping değerleriniz gayet normal.

Normal falan değil ya önce ve sonra ki test sonuçlarını attım size burada bariz bir gecikme artışı var.
Muğla'da problem var. Bu yılın ortalarına doğru cihaz güncellemesi yapılacak. Fethiye'de ayrıyeten GigaFiber çalışması da başlayacak.
Gecikmenin büyük birçoğunluğu gateway kaynaklı. Tracert sorgusu yaptığınızda 172.17.1.250 IP adresine sahip cihaz yüzünden 28 ms gecikme alıyorum.

Eki Görüntüle 1268689

Eki Görüntüle 1268690

İnşallah GigaFiber altyapım gelir de gigaber e geçerim çöp internetlerden kurtulmak istiyorum.
Statik IP aldım hiçbir yardımı olmadı.

Son düzenleme:
Aynı sorunu bizzat yaşadım. Turk Telekom kullanırken 20 ms aldığım oyunda, TurkNet'e geçtikten sonra 30-31 ms almaya başladım. Ping konusunda berbat ISS.

25 ms için bu kadar kızman bence saçma. Yüksek pig deyince bende 80-100 filan sandım. 25 ms gayet güzel değer.

@Bahacprz Online oyunlarda inan ki hissediliyor o fark kendimden biliyorum. En basitinden LoL oynarken bile rahatsız ediyor önceden daha düşük ms ile oynadığım için.

Geri
Yukarı