TurkNet yüksek ping

-/Oguz/-

Hectopat
TurkNet pişmanlıktır.
Gerçekten vadettikleri hızı veriyorlar ama ping stabil değil speedtesttte 1-8 arası ping değeri almayan internet kalitesizdir zaten biliyorsunuz. Benim ping değerlerim kimse internete bağlı değilken bile 18 ile 25 arası... 5G'de 73-77 megabit download 9-10 arası upload alıyorum ki güzel değerler fakat YouTube'da video izlerken 1080p bile izleyemiyorum bu şirketin reklamını yapan sözde yayıncılar nasıl paralara anlasiyorlar merak ediyorum doğrusu lokasyonumda çekmeyen Vodafone mobil internet bile Speedtest'te 30 ping veriyor... Ayrıca hayatımda gördüğüm en berbat müşteri hizmetleri çağrı merkezine sahipler çok sinirliyim dostlar bu firmayı öven herkes parasına övüyor... 3 hafta kurulum ekibi bekledik 3 hafta böyle rezillik olur mu bir Ethernet portu taktırmaya 600 TL almasını biliyorlar.

TurkNet pişmanlıktır.
Gerçekten vadettikleri hızı veriyorlar ama ping stabil değil speedtesttte 1-8 arası ping değeri almayan internet kalitesizdir zaten biliyorsunuz. Benim ping değerlerim kimse internete bağlı değilken bile 18 ile 25 arası... 5G'de 73-77 megabit download 9-10 arası upload alıyorum ki güzel değerler fakat YouTube'da video izlerken 1080p bile izleyemiyorum bu şirketin reklamını yapan sözde yayıncılar nasıl paralara anlasiyorlar merak ediyorum doğrusu lokasyonumda çekmeyen Vodafone mobil internet bile Speedtest'te 30 ping veriyor... Ayrıca hayatımda gördüğüm en berbat müşteri hizmetleri çağrı merkezine sahipler çok sinirliyim dostlar bu firmayı öven herkes parasına övüyor... 3 hafta kurulum ekibi bekledik 3 hafta böyle rezillik olur mu bir Ethernet portu taktırmaya 600 TL almasını biliyorlar.
Merhaba, yaşadığınız olumsuz deneyim için üzgünüm. Ping tracert sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız kontrol ederek bilgi vereceklerdir 🙏

Merhaba, yaşadığınız olumsuz deneyim için üzgünüm. Ping tracert sonucunuz ile birlikte destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız kontrol ederek bilgi vereceklerdir 🙏

Kabloluda böyle kablosuz da durum vahim.
IMG20230916094120.jpg

Ping dusurmediginiz takdirde direkt çıkacağım haberiniz olsun 🙏🙏🙏😜

Oğuz bey, sonuçlarınız ile birlikte kayıt oluşturur musunuz?

Böyle bir mesaj aldım çok ta dikkate almamak lazım TurkNet sozlesmemi feshedecegim
505****84 nolu hattan sizi aradım ancak telefona yanıt alamadım. Hat detaylarınızı inceleyip daha verimli hizmet alabilmeniz için bağlantınızın değerlerini kontrol edip bağlantınızı yeniledim. Modemdeki ışıkların da sorunsuz yandığını görmekteyim.

Ping probleminizin giderilmesi adına aşağıdaki faktörleri dikkate almanız yeterli olacaktır. Çünkü üzülerek belirtmek zorundayız ki bizler ping değerine doğrudan müdahale edemiyoruz. Yoğunluk kaynaklı ping değerlerinizde yükselmeler olabilir.

1- kullanılan bilgisayar kablolu olarak modeme bağlanmalı. Çünkü kablosuz ağlar veriyi gerçek anlamıyla havadan iletir. Bağlantı engellerden seker ve duvarlardan geçer. Bu da ping süresine etki eder.

2- bilgisayarda bulunan tüm açık programları kapatılmalı.

3- aynı ortamda interneti kullanan başka kişiler varsa ve interneti ne kadar aktif bir şekilde kullanırlarsa ping süresi etkilenir (yükselir). Bu nedenle ping değerini düşürmek için bağlantı sayısı düşürülmeli.

4- bilgisayarda herhangi bir veri indirme işlemi yapıyor ya da oyun oynanıyorsa durdurulmalı. ( Torrent'ten veri indirmek, Steam'den oyun oynamak gibi uygulamalar açıksa kapatılmalı. )

5- ağ donanımlarında sorun olup olmadığını kontrol edilmeli. Dağıtıcı (router) veya çoklayıcı (hub) kullanılıyorsa bunun yerine bilgisayar modeme doğrudan bağlanabilir. Böylece bu cihazlarda herhangi bir sorun varsa hangi donanımda olduğu ortaya çıkar.

Paket hızı ve modemle buluşan hız değerlerinde bağlantınızı olumsuz yönde etkileyecek bir farklılık görünmüyor. Şu an hizmetinizde bir sorun görünmemekte. Kontrol ettiğinizde bir sorun yaşanırsa bizlere iletmenizi rica ederim. Memnuniyetiniz için hemen ilgileniyor olacağım. Olası bir durum olursa bize iletebilirsiniz.

Anlayışınız için teşekkür eder, mutlu günler dilerim.

Temsilcinin cevabı yeterli miydi?

Allah belamı versin ki beterin beteri DOCSIS 3.0 Türksat Kablonet'e geçtim ve ping değerleri 3 katı bina zaten eski arkadaşlar konuyu görüyorsanız Telekom VDSL altyapili ISS'lerden vazgeçmeyin. Bu harbi kötü geliyor ama ben eskiden Superonline kullanıcısı idim. Bu degeler kötü gelsede şu an+60-100 msler ile boğuşuyorum. Türksata göre ideal değerler...
TurkNet'e en yakın sürede geri dönüş sağlamayı düşünüyorum ikametgâh nakil işlemleri gerçekleştiği anda.

Allah belamı versin ki beterin beteri DOCSIS 3.0 Türksat Kablonet'e geçtim ve ping değerleri 3 katı bina zaten eski arkadaşlar konuyu görüyorsanız Telekom VDSL altyapili ISS'lerden vazgeçmeyin. Bu harbi kötü geliyor ama ben eskiden Superonline kullanıcısı idim. Bu degeler kötü gelsede şu an+60-100 msler ile boğuşuyorum. Türksata göre ideal değerler...
TurkNet'e en yakın sürede geri dönüş sağlamayı düşünüyorum ikametgâh nakil işlemleri gerçekleştiği anda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı