Çözüldü TurkNet ZyXEL modemde 5 GHz bandı görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bugün TurkNet kurulumu yapıldı. Kendi telefonumdan 5 GHz ağına, diğer telefonlardan 2.4 GHz ağına bağlanmak istiyorum lakin ikisi de gözükmüyor. Genelde modem adının yanında görünürdü, hangisi olduğu anlaşılırdı lakin bağlanabildiğim ve görebildiğim sadece bir tane ad var. Modem arayüzünden pek bir şey anlayamadım. Modemin ışıklarında 2.4 GHz ve 5 GHz yanıyor ama telefonlarda görünmüyorlar.
Beni yönlendirebilir misiniz? Nasıl bu iki farklı ağ bandını aktif edebilirim?
Modem: EMG5523-T50b

Arayüzün bir bölümü şu şekilde:
1681241371308.png

Son düzenleme:
Çözüm
2.4 ve 5G'yi ayni tut ozelligini kapatirsaniz ayri ayri yayin yaparlar tabii. 2.4'un adini 2_4g 5G'nin adini da 5_g gibi yapmanız lazım.
Doğru ama mod olmadan da pek farklı değil: D

İşe yaramadı. Ayarları yaptıktan sonra 2.4 GHz geldi (zaten bir tek o görünüyordu) ama 5 GHz gelmedi.
Hatta 2.4 GHz modunu kapatıp 5 GHz modunu açık bıraktığımda direkt modemi göremiyordum. Tek gözüken 2.4 GHz anlaşılan.
Bir şekilde 5 GHz aktif olamıyor.

Cihazın 5 GHz destekliyor değil mi?

Önce Wi-Fi ayarlarından en sonlardaki mesh özelligini kapatın sonrasında 2.4'te ve 5 g de ayni ismi taşı tiklerini kaldırın ve 5 g ye farkli bir isim verin.
Mesh özelliğini kapatmadan müdahale edemiyorum zaten. Dolayısıyla kapalı.
Telefonu yeniden başlatmayı deniyorum çünkü bilgisayarım gördü.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Keşke herkesin yorumunu çözüm olarak işaretleyebilsem ama "2.4G ve 5G ayarını aynı tut" seçeneğini kapatmamı söyleyen ilk arkadaşın yorumunu işaretlemek durumundayım.
Benim telefonumla ilgili olsa ki biraz geç tepki verdi. Bilgisayarım hemen her iki bant aralığını da gördü. Sorunum çözülmüş oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı