TurkNet'e geçilir mi?

Kayıp her halükarda olacak zaten belirtmişti ~4Mbps hız farkedebilir diye. Demem şu ki; elimde eskiden kalma AirTies Air 5450 modemi mevcut, dilersem bunu kullanabilir miyim?

Mevcut ISS'yi iptal ettiğim an elimdeki rezalet DOCSIS modemi geri alacaklar haliyle. Bu da aynı mantık. :)

En azından mesajlaşmamız olsun gerisi mühim değil. :)

Türksat'ın interneti iyi veriyor fakat modemleri kötü oldğundan dolayı verimli kullanamıyoruz mesela ben şu anda Infinity 401 50 download 5 upload olanı kullanıyorum çok da memnunum açıkçası eski cbw383zn modeline göre iyidir demekte fayda var.

Türksat'ın interneti iyi veriyor fakat modemleri kötü oldğundan dolayı verimli kullanamıyoruz mesela ben şu anda Infinity 401 50 download 5 upload olanı kullanıyorum çok da memnunum açıkçası eski cbw383zn modeline göre iyidir demekte fayda var.
İnterneti zaten zaman içersinde iyi veriyor orada problemimiz yok. Asıl mesele;
  1. Eskiden canlı destek hizmeti iyi sağlıyorken artık kullanılmaması. (Bknz: Türksat kablo canlı destek kullanılmıyor)
  2. Saçma sapan tarifeler çıkarması. (Bknz: Akıllı Sınırsız tarifeler, kaçıncı yüzyıldayız abi?)
CBW383ZN modemi ben de kullanıyorum yıllardır ama artık miladı doldurdu, o derece kötü. (Kopma vesaire olmuyor ama arayüzü çok kötü ve konfigürasyonu inanılmaz karışık. Dolayısıyla kanal ayarlama işleminde istediğim şekilde verim alamıyorum. Mutlaka bir cihazda bağlantı sorunu oluşturuyor.)

Elinizdeki Modem 24Mbps hızı destekliyor daha üstü bir teknolojiyi desteklemiyor.
Bundan mütevellit yeni bir modem ya da TürkNettin adınıza faturalı olarak sattığı ürünü almanız gerekecek.
Bu ISS'ye geçtiğimde verilen modemin durumuna göre ya devam ya da yeni konu oluşturup yeni modem arayışına geçerim.

İnterneti zaten zaman içerisinde iyi veriyor orada problemimiz yok. Asıl mesele;
  1. Eskiden canlı destek hizmeti iyi sağlıyorken artık kullanılmaması. (bknz: Türksat kablo canlı destek kullanılmıyor)
  2. Saçma sapan tarifeler çıkarması. (bknz: Akıllı sınırsız tarifeler, kaçıncı yüzyıldayız abi?)
Cbw383zn modemi ben de kullanıyorum yıllardır ama artık miladı doldurdu, o derece kötü. (kopma vesaire olmuyor ama arayüzü çok kötü ve konfigürasyonu inanılmaz karışık. Dolayısıyla kanal ayarlama işleminde istediğim şekilde verim alamıyorum. Mutlaka bir cihazda bağlantı sorunu oluşturuyor.)

Bu aralar indirmelerim 6.0mb/snleri buluyor şaşırıyorum doğrusu Speedtest yaparken 59-55 falan Kablonet'ten beklemediğim şeyler doğrusu.

Yeni konular

Geri
Yukarı