Çözüldü TurkNet'e geçince bazı siteler açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

garciazarate

Centipat
Daha fazla  
Bugün TurkNet'e geçtim. Oyun indirdim ve indirme hızım inanılmaz iyiydi. Ama bazı sitelere giremiyorum ve Technopat buna dahil. Şu an mobilden yazıyorum. Twitter vb sitelerde de hızım yavaş. Ne yapmam lazım?

Çözüm
Bugün TurkNet'e geçtim. Oyun indirdim ve indirme hızım inanılmaz iyiydi. Ama bazı sitelere giremiyorum ve Technopat buna dahil. Şu an mobilden yazıyorum. Twitter vb sitelerde de hızım yavaş. Ne yapmam lazım?
DNS sunucusu değiştirin. Önce bilgisayarınızdan değiştirin, bir bakın giremediğiniz sitelere girebiliyor musunuz? Yavaşlık düzeliyor mu? Cevap evetse, modemden de DNS ataması yaparsınız. Tavsiyem;
1.1.1.1'dir. Ancak Google DNS'ini de deneyebilirsiniz. O da 8.8.8.8.
Ağ ve paylaşım merkezinde DNS değiştirmeyi aradım fakat bulamadım. Tam olarak nereden yapabilirim acaba?
Denetim Masası>Küçük Simgeler>Ağ ve Paylaşım Merkezi>Bağlantı>Ethernet>Özellikler>Internet Protocol v4 (Windows'u İngilizce kullanıyorum. Tam isimlerini doğru vermemiş olabilirim. Kusura bakmayın bunun için.)
1665164330341.png

1665164343854.png
1665164373404.png
1665164391794.png

Merhaba, online işlem merkezi üzerinden destek kaydı oluşturur musunuz? Net uzmanlarımız kontrol ederek bilgi vereceklerdir İçerisine giriş yapamadığınız siteleri de eklerseniz ona göre kontrol sağlayacaklardır🙏

Yeni konular

Geri
Yukarı