TurkNet'e geçtikten sonra bilgisayarda internet hızının düşük çıkması

hakan yaeger

Megapat
Makaleler
21
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, sorunum şöyle, Turknet Gigafiber'e geçtim ve ilk gün bir sıkıntı yoktu, tüm cihazlarımda vadedilen hızları alabiliyordum. Şimdi ise nasıl olduğunu anlamadığım şekilde bilgisayarda hız testi yaptığımda sanki hız 100 Mbps'ye limitlenmiş gibi hız 93-94 Mbps'yi geçmiyor. Diğer cihazlarımdan ölçüm yaptığımda ise rahatlıkla 500 Mbps ve üstünü görebiliyorum. Bunun nedeni nedir acaba?

Düzenleme: Az önce sorunu bilgisayara bağlı tarafın ethernet kablosunu çıkarıp takarak çözdüm.

Merhaba arkadaşlar, sorunum şöyle, TurkNet GigaFiber'e geçtim ve ilk gün bir sıkıntı yoktu, tüm cihazlarımda vadedilen hızları alabiliyordum. Şimdi ise nasıl olduğunu anlamadığım şekilde bilgisayarda hız testi yaptığımda sanki hız 100 Mbps'ye limitlenmiş gibi hız 93-94 Mbps'yi geçmiyor. Diğer cihazlarımdan ölçüm yaptığımda ise rahatlıkla 500 Mbps ve üstünü görebiliyorum. Bunun nedeni nedir acaba?

Düzenleme: Az önce sorunu bilgisayara bağlı tarafın Ethernet kablosunu çıkarıp takarak çözdüm.

Bu sorun olduğunda bilgisayarı kapa aç yaparakda çözebiliyorsunuz aynısı arkadaşımdada oluyordu.

Merhaba arkadaşlar, sorunum şöyle, Turknet Gigafiber'e geçtim ve ilk gün bir sıkıntı yoktu, tüm cihazlarımda vadedilen hızları alabiliyordum. Şimdi ise nasıl olduğunu anlamadığım şekilde bilgisayarda hız testi yaptığımda sanki hız 100 Mbps'ye limitlenmiş gibi hız 93-94 Mbps'yi geçmiyor. Diğer cihazlarımdan ölçüm yaptığımda ise rahatlıkla 500 Mbps ve üstünü görebiliyorum. Bunun nedeni nedir acaba?

Düzenleme: Az önce sorunu bilgisayara bağlı tarafın ethernet kablosunu çıkarıp takarak çözdüm.
Çözüldüğüne sevindim.

Kaç alıyorsun şu an kabloluda merak ettim.
1711709902438.png

TurkNet'e geçtiğimde ilk yaptığım hızımı 100Mbps'ye çıkarttırmak ve keenetik modem almak oldu, şu anda internetimin hakimi benim. Bir indirme yapacagım zaman hızımı 90Mbps'ye cıkartıp tam gaz indirmeye bırakıyorum, oyun oynayacagım zaman intelliques ve SNR margin değerimi istediğim gibi ayarlayıp hızımı 50Mbps sabitliyorum ve sıfır ping sıfır sorun asla kopma olmadan kullanabiliyorum. Bu saaten sonra yok Telekom modemiymiş yok süepronline modemiymiş alayı çöp, modemden bilişimden teknolojiden anlamayan vasıfsız insanların modeminde yaptıgı ayarlarla intetnerini kullanmak zorunda bırakılmak çok kötü bir şey! Kendi modemini dayatan tüm firmalara HAYIR!

Geri
Yukarı