TurkNet'e nasıl geçerim?

murty0

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Telekom'dan TurkNet'e geçmek istiyorum, süreç nasıl işliyor?

İnternetten bilgileri doldurduktan sonra neler oluyor?
İnternetim kesiliyor mu, yeni modeme gerek var mı, kurulum vs oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum oluyor tabii ki. Modeminiz VDSL destekliyorsa ve TTNET geri almayacaksa yeni modeme gerek yok. Ve bildiğim kadarıyla internetiniz neredeyse hiç kesilmiyor. Sadece yeni modemi kurarken kesilebilir.

TT fiber kullanıyordum, modemi TT vermişti.
Taahhüt bittikten 1 saat sonra öğlen 12 gibi TurkNet'i aradım ve TurkNet'e geçmek istediğimi söyledim. TurkNet'e 4-5 gün içinde geçebileceğimi eski modemimi kullanmaya devam edebileceğimi ve geçene kadar internetin kesilmeyeceği söylendi.
Başvurduktan 1-2 saat içinde Online işlemler şifrem ve kullanıcı adım geldi.
Bilgileri girerek akşam 5'e kadar kimlik fotokopisini sisteme gönderdim.
Ertesi sabah bir abi geldi ve birkaç evrak imzaladım.
4 gün sonra TurkNet'e geçişim tamamlandı.
Kullanıcı adını ve şifreyi modeme tanımlayıp kullanmaya başladım.
2 aydır kullanıyorum 3-4 defa gece 10-20dk bir kesinti oldu sadece.
99, 90₺ ödüyorum 95/8 hız alıyorum.
Zaten eski modemi kullandığım için kuruluma falan gelen olmadı her şey otomatik oldu, sadece dediğim gibi başvurunun ertesi günü gelip imzamı aldılar.

FTTH yani fiber hat için Abonelik taşıma işleminde siz başvurunuz yaptığınızda, TurkNet elinizdeki modemi üstleniyor(Tabi modem size ait değilse) yani artık modem TurkNet'in oluyor.
Ben de 4 ile 6 saat arası kesinti olmuştu ama evime kurulum için bir ekip gelmedi.

Biz de şu an geçme aşamasındayız. TurkNet'i aradık konuştuk sonrasında bize mesaj olarak kullanıcı adı şifre gönderdiler. TurkNet mobil programını indirdik ve giriş yaptık. Oraya internet sahibinin kimliğinin önlü arkalı fotoğrafını atıp yükledik. Sonrasında 48 saat içinde kurye gelip kağıt imzalatacak şu an onu bekliyoruz. Sonra kurye kağıdı götürecek ve kontrol sonrasında geçiş yapılacak. Modeminiz varsa kullanmaya devam edebilirsiniz. İsterseniz kredi kartı ile veya direkt 6 aylık faturanıza ücreti yansıtarak modem satıyorlar.

TT fiber kullanıyordum, modemi TT vermişti.
Taahhüt bittikten 1 saat sonra öğlen 12 gibi TurkNet'i aradım ve TurkNet'e geçmek istediğimi söyledim. TurkNet'e 4-5 gün içinde geçebileceğimi eski modemimi kullanmaya devam edebileceğimi ve geçene kadar internetin kesilmeyeceği söylendi.
Başvurduktan 1-2 saat içinde Online işlemler şifrem ve kullanıcı adım geldi.
Bilgileri girerek akşam 5'e kadar kimlik fotokopisini sisteme gönderdim.
Ertesi sabah bir abi geldi ve birkaç evrak imzaladım.
4 gün sonra TurkNet'e geçişim tamamlandı.
Kullanıcı adını ve şifreyi modeme tanımlayıp kullanmaya başladım.
2 aydır kullanıyorum 3-4 defa gece 10-20dk bir kesinti oldu sadece.
99, 90₺ ödüyorum 95/8 hız alıyorum.
Zaten eski modemi kullandığım için kuruluma falan gelen olmadı her şey otomatik oldu, sadece dediğim gibi başvurunun ertesi günü gelip imzamı aldılar.

Yaşadığınız şehir neresi?

Yeni konular

Geri
Yukarı