TurkNet'in internet hızını düşürmesi

Hat değerleriniz VDSL'e göre kötü hatta ADSL'e göre de kötü. Upload hızınız ve upload SNR'ı çok düşük. Bu hat değerleriyle yüksek ping almanız normal fakat bu hat değerleri normal değil.
Sorunun bir çok sebebi olabilir. Türknet bazı konularda size yardımcı olmuyorsa mecburen kendinizin deneyebileceği şeyleri denemeniz lazım.

Yeni modem almadan deneyebiliyorsanız VDSL destekli başka bir modem ile deneyin.
Ankastre bağlantılarının nasıl yapıldığını biliyorsanız modem ve varsa bir laptopu veya telefonu yanınızda götürüp kısa ama çokta kötü olmayan bir kabloyla ankastreye bağlantı yapın ve hat değerlerini kontrol edin.
Hat değerleri hala kötüyse sizin tarafınızda büyük olasılıkla bir sıkıntı yoktur. Gerisi Türk Telekom ve Türknet'i ilgilendirir.
En son çare olarak hattınızı ADSL'e geçirmelerini isteyebilirsiniz. Çözüm olur mu bilmiyorum ama en kötü ihtimal yeniden VDSL yükseltmelerini istersiniz. ADSL'e geçmek eski hat değerlerinizi getirmez ama bir ihtimal upload ve download hızınız iyileşebilir.

İlk 1 hafta 13 Mbps verdiler. Yüzümüz güldü sonra 5-8 arasında gidip gelmeye başladı. 2 yıldır SüperOnline kullandıktan sonra geçtik 2 yıldır tek sorun çıkmazken TürkNet'e geçtikten sonra 2 günde bir internet gitmeye başladı şuan 20. günündeyim ve 3 4 kez sorun çıktı ilk başta olur böyle dedim fakat bir yere kadarmış bu gün iptal başvurusu yaptım. Tamam taahhüt, Akn Yok fakat Unutmamak gerekli bir sorun olduğunda Muhattapda yok. :) Resimde gördüğün hıza 60 TL istiyorlar ve 1 Temmuz itibari ile 65 TL Olacak Bende hazır ilk ay memnun olmadığımızda ücretsiz olacağı için tabiki vermeyeceğim. Bizim buraya fiber gelmiş yeni haberim oldu Vodafone'nin 50 Mbps 54.90 TL Olan Fiber tarifesi için başvuru yaptım. En azından akk'yi aştıgımıda bile 16 Mbps'e Düşecek :D Tavsiyem İptal etirmen yönünde iyi günler. NOT: Hattı yeni çektirmeme rağmen bu hızda ve Upload hızı 0.30 mbps yanlış değil yani :) ayrıca modemi 1 hafta önce Sıfır aldım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    13,3 KB · Görüntüleme: 66
  • dasdadsa.PNG
    dasdadsa.PNG
    45,3 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Ankastreden gelen kabloyu değiştirmeyi düşünüyorum. Hangi kablo kullanmalıyım?
Sorunumu çözdüm 22mbps download,3mbps upload alıyorum. Nasıl çözdüğümü anlatayım. Kabloyu değiştirmeden önce bu konulardan anlayan eski Türk Telekom çalışanı bir abimiz vardı ona sorayım dedim. Ankastre kutusundan ölçüm yapalım dedi ben de tamam dedim.10 yıl önceki internet bağlantısını yapan adamlar ankastre kutusuna kabloyu iyi çakamamışlar. Bu yüzden kablo gevşeye gevşeye bu hale gelmiş. Adam kabloyu çaktıktan sonra internetimi sorunsuz kullanabiliyorum. Yardım eden herkese teşekkür ediyorum. Konu kapanabilir.

Son düzenleme:
Ankastreden gelen kabloyu değiştirmeyi düşünüyorum. Hangi kablo kullanmalıyım?
Sorunumu çözdüm 22mbps download,3mbps upload alıyorum. Nasıl çözdüğümü anlatayım. Kabloyu değiştirmeden önce bu konulardan anlayan eski Türk Telekom çalışanı bir abimiz vardı ona sorayım dedim. Ankastre kutusundan ölçüm yapalım dedi ben de tamam dedim.10 yıl önceki internet bağlantısını yapan adamlar ankastre kutusuna kabloyu iyi çakamamışlar. Bu yüzden kablo gevşeye gevşeye bu hale gelmiş. Adam kabloyu çaktıktan sonra internetimi sorunsuz kullanabiliyorum. Yardım eden herkese teşekkür ediyorum. Konu kapanabilir.
Ölçümü nasıl yaptı acaba?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı