TurkNet'in sebep olduğu veri sızıntısı yüzünden durmadan arayan numara

Makaleler
3
Son birkaç haftadır İstanbul'da bulunan bir numara tarafından aranıp duruyorum. Açtığımda bana TurkNet aboneliğim olduğunu bildiklerini, yeni vergiler geldiğinde ücretin 150 lira olacağını ve eğer istersem 30 TL karşılığında bu vergiden muaf tutulup Bein Sports üyeliği vereceklerini iddia ederek benden sesli onay istiyorlar. Numaramı nereden bulduklarını sorduğumda TurkNet'in sahip olduğu bir şirket olduklarını ve her şeyin yasal olduklarını söylüyorlar. Dolandırıcı olduklarını anladığım için kapatıp TurkNet'in desteğine bu konuyla ilgili birkaç soru sordum ve onlar da kendileriyle ilişiklerinin olmadığını ve itibar etmemem gerektiğini söylediler. Bunlar olduktan birkaç gün sonra tekrar aradılar ve yine tekrar almak istediğimi söyledim. Dolandırıcı olduğunuzu biliyorum, şikayet edilmek istemiyorsanız tekrar aramayın dediğimde telefondaki eleman bana "Evinin adresi, T.C.'n, telefon numaran, kimlik fotokopin her şey var bizde. Yamuk yapma, fena ederiz." dedi ve yüzüme kapattı. Bu apaçık bir tehdit. Telefon numarasını internette arattığımda bu durumdan muzdarip olan tek kişinin ben olmadığını öğrendim. Bu olay açık bir şekilde veri sızıntısı ve KVKK'ye aykırı bir durum. TurkNet bu durumu çözmediği taktirde KVKK ve CİMER'e şikayette bulunmayı düşünüyorum. Sağda solda reklam yapmak yerine önce sistemlerinin güvenliklerini sağlasınlar önce.

Numara ise: +90-212-***-**-28.

Son birkaç haftadır İstanbul'da bulunan bir numara tarafından aranıp duruyorum. Açtığımda bana TurkNet aboneliğim olduğunu bildiklerini, yeni vergiler geldiğinde ücretin 150 lira olacağını ve eğer istersem 30 TL karşılığında bu vergiden muaf tutulup beIN sports üyeliği vereceklerini iddia ederek benden sesli onay istiyorlar. Numaramı nereden bulduklarını sorduğumda TurkNet'in sahip olduğu bir şirket olduklarını ve her şeyin yasal olduklarını söylüyorlar. Dolandırıcı olduklarını anladığım için kapatıp TurkNet'in desteğine bu konuyla ilgili birkaç soru sordum ve onlar da kendileriyle ilişiklerinin olmadığını ve itibar etmemem gerektiğini söylediler. Bunlar olduktan birkaç gün sonra tekrar aradılar ve yine tekrar almak istediğimi söyledim. Dolandırıcı olduğunuzu biliyorum, şikayet edilmek istemiyorsanız tekrar aramayın dediğimde telefondaki eleman bana "evinin adresi, T.C.'n, telefon numaran, kimlik fotokopin her şey var bizde. Yamuk yapma, fena ederiz." dedi ve yüzüme kapattı. Bu apaçık bir tehdit. Telefon numarasını internette arattığımda bu durumdan muzdarip olan tek kişinin ben olmadığını öğrendim. Bu olay açık bir şekilde veri sızıntısı ve KVKK'ye aykırı bir durum. TurkNet bu durumu çözmediği taktirde KVKK ve Cimer'e şikayette bulunmayı düşünüyorum. Sağda solda reklam yapmak yerine önce sistemlerinin güvenliklerini sağlasınlar önce.

Numara ise: +90-212-***-**-28.

TurkNet'e gececektim böyle bir şey varsa gecmemek en iyisi.

TurkNet'e geçmeyi düşünüyordum ben de. Artık düşünmüyorum. Bu arada TurkNet'in desteğine nasıl ulaştınız ona daha çok şaşırdım.

Birden fazla numara kullanıyorlar. Kimin sızdırdığı belli değil ama.
TurkNet çalışanları sızdırıyor, başka bir ihtimal yok.
Bu sefer 0850'li bir numara "İnternet bağlantınızın taahhüdü sona ermiştir. Fırsatlardan faydalanmaya devam etmek için lütfen biri tuşlayın." demek için günde 5-6 kere arıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı