TurkNet'te alınabilecek maksimum hız alınır mı?

bahtsizpiyadee

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. TurkNet'e yeni geçecek bir kardeşinizim. Size öncelikle yaşadığım olayı anlatacağım ve danışacağım. 9 Ekim gece 4 saatlerinde TurkNet'ten altyapı sorguladığımda 50Mbps, diğer sitelerden sorguladığımda 56Mbps VDSL altyapı görünüyordu. Neyse, 10 Ekim sabahı beni TurkNet'ten aradılar. Altyapımın 16Mbps göründüğünü söylediler. Ben de gece sorgulattığımda 50 görünüyordu dedim. Onlar da merak etmeyin altyapınız en fazla kaç veriyorsa siz o kadar alırsınız dediler. Ön başvuruyu yaptım, daha sonrasında sitelerde altyapım yok görünmeye başladı. Önce bunu anlamadım ama internetkutusu ve Netspeed üzerinden sorgulattığımda internetkutusu sitesinde altyapım VDSL2 görünüyor ama boş port yok görünüyor. Netspeed'te ise altyapı bilgisini göremiyorum ve boş port yok görünüyor. Ekran görüntülerini bırakacağım. Yani anladığım kadarıyla son portu bana ayırmışlar. Ama benim çözemedim mesele, benim TurkNet Online işlemlerde görünen paketim 16Mbps. Altyapım 50 destekliyorsa ben yine 50 alır mıyım yoksa 16 Mbps maksimum sınır mı? Bir de başka bir arkadaş 16 görünüyorsa ADSL bağlarlar demişti, doğru mudur? Bunu müşteri hizmetlerini arayarak vs. öğrenme şansım var mı? Varsa VDSL bağlanmasını özel olarak talep edebilir miyim?

Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
VDSL port doldu ise VDSL port açılana kadar ADSL 16 alırsınız. Altyapı sogularında şu an boş port gözükmüyor maalesef. Belki şansınıza combo port denk gelirse VDSL'e geçersiniz.

Hiçbir ISS kutuya olan mesafe, binanın iç hattı, modem, kullanılan cihazın alıcısı gibi sebeplerle vadettiği hızı tam olarak sağlayamaz. Telekom'un kutusuyla dükkan arasında 6-7 adım var sadece. 100 Mbps tarife kullandığım halde ve sorgulama yaptığımda alabileceğim maksimum hız da 100 Mbps göründüğü halde 80 Mbps anca görüyorum.

VDSL port doldu ise VDSL port açılana kadar ADSL 16 alırsınız. Altyapı sogularında şu an boş port gözükmüyor maalesef. Belki şansınıza combo port denk gelirse VDSL'e geçersiniz.
Peki VDSL porta geçiş için yapabileceğim bir şeyler var mıdır? İnternette araştırdığım kadarıyla Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermem gerekiyormuş. Süreç hakkında bilginiz var mıdır?

Peki VDSL porta geçiş için yapabileceğim bir şeyler var mıdır? İnternette araştırdığım kadarıyla Türk Telekom müdürlüğüne gidip dilekçe vermem gerekiyormuş. Süreç hakkında bilginiz var mıdır?
Hocam aynı şekilde gidip dilekçe vermeniz gerekiyor. Fakat ben verdigimda yakınındaki saha dolabim yerine uzaktaki bir saha dolabına bağlanmıştı portum. Bu yüzden 75 alabilirken 40 a düşmüştü hızım. 0 internetten iyidir diye kullanmıştım.

Evet maalesef dilekçe vermeniz gerekiyor. Türk Telekom'un işi portu ayarlamak.

Evet maalesef dilekçe vermeniz gerekiyor. Türk Telekom'un işi portu ayarlamak.
Bugün Online İşlemler kısmında "Başvuru sürecinde bir hata oluştu" yazıyordu ben de müşteri hizmetlerini aradım. Boş port olmadığı için vs. falan bir şeyler anlattılar. Sanırım yeni port açılacak doğru mu anladım yoksa port boşalmasını mı bekleyecekler? Yeni açacaklarsa umarım en az VDSL açarlar.

O işleyiş biraz karışık. İzmir de oturup 2 senedir port olmadığı için internet bağlayamayan tanıdığım insanlar var altyapı bilgisi gözükmüyor onlarca kez müdürlüğe gittiler sonuç çıkmadı. Bazen ise 2 haftada port ekleniyor. Tahminimce saha dolabı uygunluğuna bakılıyor eğer saha dolabında kart yerleştirecek yer yoksa süreç uzuyor daha detaylı bilgi için TurkNet forumdan bilgi alabilirsiniz.

O işleyiş biraz karışık. İzmir de oturup 2 senedir port olmadığı için internet bağlayamayan tanıdığım insanlar var altyapı bilgisi gözükmüyor onlarca kez müdürlüğe gittiler sonuç çıkmadı. Bazen ise 2 haftada port ekleniyor. Tahminimce saha dolabı uygunluğuna bakılıyor eğer saha dolabında kart yerleştirecek yer yoksa süreç uzuyor daha detaylı bilgi için TurkNet forumdan bilgi alabilirsiniz.
TürkNet forumdan tam olarak nasıl bilgi alabilirim? Link vesaire var mıdır?

Yeni konular

Geri
Yukarı