TurkNet'te los kırmızı yanıyor

Frenceskoli

Hectopat
2 gün önce 1000 Mbps bağlantım ve komşumuzda bağlattı aynı anda, dün komşunun internet sinyali gelmiyordu TurkNet'den 2 kişi gelip yaptı onlar gitti 5 dk sonra benim küçük modemde yani fiber modemde 'los' kırmızı yanıyor. normal modemde de internet simgesi kırmızı yandı. TurkNet'i arayıp söyledim dün, 48 saat içinde geleceğiz dediler ve kablo da sıkıntı var dediler ne olmuş olabilir sizce kabloya.

Not: çıkarken fiber kutusunu sert kapattı o kapanınca bir kablo dışarıda kalmış acaba o mu zedelendi bulamadım ben bir şey. Düşüncelerinizi bekliyorum.

Hocam kablo sıkıştıysa muhtemelen dediğin gibi zedelenmiştir zaten fiber kablosunun içinde cam bir katman var o kırılırsa kablonun değişmesi gerekicektir.

Nasıl yani tam olarak?
Fiber kablonun çıkarılıp tekrar bağlanabilmesi için ucuna takılan uç düzgün takılmamış olabilir.
1653064116042.png

(bahsettiğim uç)

Hocam kablo sıkıştıysa muhtemelen dediğin gibi zedelenmiştir zaten fiber kablosunun içinde cam bir katman var o kırılırsa kablonun değişmesi gerekicektir.

Yarın gelirlerse göreceğiz eğer öyle bir şey varsa onların hatası maalesef.
Fiber kablonun çıkarılıp tekrar bağlanabilmesi için ucuna takılan uç düzgün takılmamış olabilir.Eki Görüntüle 1393859
(bahsettiğim uç)
Eyw.

Yeni konular

Geri
Yukarı