TurkNet'te modemden uzaklaştıkca hız düşüyor

Ql1ster

Decapat
Daha fazla  
Yakın zamanda bulunduğumuz bölgeye fiber altyapı çekilmesi üzerine TurkNet'e başvuruda bulundum bana 100Mbps download 8Mbps upload alabileceğimi söylediler. Belgeleri doldurdum ve bugün Türk Telekom ekibi gelip modemi taktı. Kablo ile bağlı olduğumda sonuçlar 1. görseldeki gibi. Fakat kablosuzda modemden uzaklaşmaya başladığım anda hız aşırı düşüyor hatta bir noktadan sonra hala iptalini yapmadığım Superonline VDSL hattımdan bile daha düşük oluyor. 2. ve 3. görseller evin aynı bölgesinden yapılmış testlerin görselleri. Bunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• resim_2022-08-09_222140405.png
    resim_2022-08-09_222140405.png
    31,4 KB · Görüntüleme: 26
  • trnet.jpg
    trnet.jpg
    69,3 KB · Görüntüleme: 18
  • superonlıne.jpg
    superonlıne.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın zamanda bulunduğumuz bölgeye fiber altyapı çekilmesi üzerine TurkNet'e başvuruda bulundum bana 100Mbps download 8Mbps upload alabileceğimi söylediler. Belgeleri doldurdum ve bugün Türk Telekom ekibi gelip modemi taktı. Kablo ile bağlı olduğumda sonuçlar 1. görseldeki gibi. Fakat kablosuzda modemden uzaklaşmaya başladığım anda hız aşırı düşüyor hatta bir noktadan sonra hala iptalini yapmadığım Superonline VDSL hattımdan bile daha düşük oluyor. 2. ve 3. görseller evin aynı bölgesinden yapılmış testlerin görselleri. Bunu nasıl çözebilirim?

Yeni bir modem alarak.

Dostum müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsin ve normalde uzaklaştıkça düşmesi normaldir ama seninki biraz fazla odalarında internet sinyallerini engelleyen şeyler olabilir.

Ne kadar uzaklaştığınıza göre değişir.

Hocam bu durumun birkaç sebebi var:
1. 5GHz bandının duvarlardan geçemeyip hızlı sinyal kaybı yaşaması.
2. duvarın yapıldığı malzeme ve kalınlığı.
3. ne kadar uzaklaştığınız. (bize sadece uzaklaştığınızı söylüyorsunuz)
4. cihazınızın kalitesi.
5. etraftaki modem sayısının vermiş olduğu çakışma durumu.

Hocam bu durumun birkaç sebebi var:
1. 5GHz bandının duvarlardan geçemeyip hızlı sinyal kaybı yaşaması.
2. duvarın yapıldığı malzeme ve kalınlığı.
3. ne kadar uzaklaştığınız. (bize sadece uzaklaştığınızı söylüyorsunuz)
4. cihazınızın kalitesi.
5. etraftaki modem sayısının vermiş olduğu çakışma durumu.

Yaptığım testte ikisinde de 2.4GHz bandını kullandım. Oturduğum ev iki katlı testi alt katta yaptım modemlerin ikisi de üst katta ve aynı odadalar. Normalde testi yaptığım odada Superonline üzerinden modem ile aynı odada bulunduğum zaman aldığım hızla yaklaşık aynı hızlar alıyorum. Superonline da kullandığım modem DSL AX82u TurkNet de kullandığım modem ise Türk Telekom'un kendi verdiği ZTE modem. Superonline'a bağlı olan modemin daha iyi olduğunun bende farkındayım fakat yine de bu kadar fark fazla değil mi? Görseller modemlerin olduğu odadan yapılmış testlerin görselleri.

Dostum müşteri hizmetlerini arayıp detaylı bilgi alabilirsin ve normalde uzaklaştıkça düşmesi normaldir ama seninki biraz fazla odalarında internet sinyallerini engelleyen şeyler olabilir.

0850 288 80 80'i arayarak aktif müşteri bölümüne girdim, kayıtlı olan T.C. kimlik numaramı yazdım. Otomatik mesaj belgelerimi onayladıktan sonra kimlik fotoğrafımı göndermem gerektiğini daha sonra ekiplerin bağlantı için benimle iletişime geçeceğini söyledi ve sizi müşteri hizmetlerine bağlıyorum dedi. Sonrasında hatalı veya eksik tuşlama yaptınız diyerek bir daha bilgilerimi yazmamı istedi. Böylece çıkışı olmayan bir döngüye girdim ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçemiyorum. TurkNet müşteri hizmetleri ile daha ilk deneyimimin bu şekilde sonuçlanması gerçekten üzücü.

Dosya Ekleri

• trnet 2.jpg
    trnet 2.jpg
    69,9 KB · Görüntüleme: 15
  • superonline 2.jpg
    superonline 2.jpg
    67,9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
Yaptığım testte ikisinde de 2.4GHz bandını kullandım. Oturduğum ev iki katlı testi alt katta yaptım modemlerin ikisi de üst katta ve aynı odadalar. Normalde testi yaptığım odada Superonline üzerinden modem ile aynı odada bulunduğum zaman aldığım hızla yaklaşık aynı hızlar alıyorum. Superonline da kullandığım modem DSL AX82u TurkNet de kullandığım modem ise Türk Telekom'un kendi verdiği ZTE modem. Superonline'a bağlı olan modemin daha iyi olduğunun bende farkındayım fakat yine de bu kadar fark fazla değil mi? Görseller modemlerin olduğu odadan yapılmış testlerin görselleri.

0850 288 80 80'i arayarak aktif müşteri bölümüne girdim, kayıtlı olan T.C. Kimlik numaramı yazdım. Otomatik mesaj belgelerimi onayladıktan sonra kimlik fotoğrafımı göndermem gerektiğini daha sonra ekiplerin bağlantı için benimle iletişime geçeceğini söyledi ve sizi müşteri hizmetlerine bağlıyorum dedi. Sonrasında hatalı veya eksik tuşlama yaptınız diyerek bir daha bilgilerimi yazmamı istedi. Böylece çıkışı olmayan bir döngüye girdim ve müşteri hizmetleri ile iletişime geçemiyorum. TurkNet müşteri hizmetleri ile daha ilk deneyimimin bu şekilde sonuçlanması gerçekten üzücü.

TurkNet uygulaması üzerinden destek talebi açarsanız çok hızlı yardımcı oluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı