TurkNet'te TT altyapısı ile IPv6'ya geçilir mi?

aspcet576

Femtopat
Daha fazla  
TurkNet kullanıyorum Türk Telekom alyapısı üzerinden IPv6'ya geçmek istiyorum ama desteğin bana söylediği kadarıyla sıkıntı çekicekmişim YouTube vb. sitelerde.
Ping yükseliyormuş oyun sunucuları IPv6 olmadığı için Valorant'ta 7 ping alıyorum arada Wi-Fi repeater var. Ara sıra ping dropları yiyorum ve 130 oluyor bu beni çok sinirlendiriyor bunun hakkında konu açmıştım ama sonuca ulaşamadım yani bu ping durumu daha da kötüleşir diyorsanız geçiş yapmayacağım ama statik IP alacağım yani cebime yansıyacak sizler ne düşünüyorsunuz? Ping testleri yapan varsa paylaşabilir mi internete baktım ama IPv6 geçen ve değerlendiren az kişi var bulursanız bir konu ya da makale onu da paylaşabilirsiniz çok yardımcı olmuş olursunuz.

IPv6 birçok firmada daha oturmadı geçmenizi önermem. Şu anda yaygın olmadığı için size katabileceği bir avantajı da yok.

TurkNet kullanıyorum Türk Telekom alyapısı üzerinden IPv6'ya geçmek istiyorum ama desteğin bana söylediği kadarıyla sıkıntı çekicekmişim YouTube vb. sitelerde.
Ping yükseliyormuş oyun sunucuları IPv6 olmadığı için Valorant'ta 7 ping alıyorum arada Wi-Fi repeater var. Ara sıra ping dropları yiyorum ve 130 oluyor bu beni çok sinirlendiriyor bunun hakkında konu açmıştım ama sonuca ulaşamadım yani bu ping durumu daha da kötüleşir diyorsanız geçiş yapmayacağım ama statik IP alacağım yani cebime yansıyacak sizler ne düşünüyorsunuz? Ping testleri yapan varsa paylaşabilir mi internete baktım ama IPv6 geçen ve değerlendiren az kişi var bulursanız bir konu ya da makale onu da paylaşabilirsiniz çok yardımcı olmuş olursunuz.
Ben geçtim kullanıyorum. Bir sıkıntısı yok. Faydası oldu mu pek emin değilim ama statik olarak kullanmak için geçmiştim zaten bir fayda beklentim yoktu. (Evimde bir sunucu var onun için) Ek olarak bir ping oluşmaz (İlk bağlantıdan sonra) çünkü iPv6 desteklenmediği zaman 1 saniye altında geri iPv4 bağlantıya düşürüyor. Daha sonra o iPv4 üzerinden iletişim devam ediyor. Zararı olacağını sanmıyorum yani.

Ping, IPv6 aktif olduğu için kötüleşmiyor ancak modem/yönlendiriciniz kötüyse performans sorunu yaşayabilirsiniz. Operatörden ve yönlendirici arayüzü üzerinden IPv6 hizmetinizi aktif edin. Herhangi bir sorun yaşarsanız modem/yönlendiriciniz üzerinden IPv6'yı kapatabilirsiniz.

Geri
Yukarı