TurkNet'ten Netspeed'e geçmeli mi?

albertcastle

Centipat
Daha fazla  
Neredeyse bir yıldır TürkNet kullanmaktayım fakat son iki aydır günlük olarak kesintiler yaşıyorum. Bu kesintiler kısa süreli de olsa ciddi anlamda sinir ediyorlar. NetSpeed'e geçmeyi düşünüyorum. Altyapı olarak TürkNet'le aynı hızı veriyorlar.Oturduğun yerde herhangi bir firmanın fiber altyapısı bulunmamakta. Sizce geçmeli miyim?

Neredeyse bir yıldır TürkNet kullanmaktayım fakat son iki aydır günlük olarak kesintiler yaşıyorum. Bu kesintiler kısa süreli de olsa ciddi anlamda sinir ediyorlar. NetSpeed'e geçmeyi düşünüyorum. Altyapı olarak TürkNet'le aynı hızı veriyorlar.Oturduğun yerde herhangi bir firmanın fiber altyapısı bulunmamakta. Sizce geçmeli miyim?

Kesintinin sebebi TurkNet kaynaklı mı yoksa ev/bina altyapı sorunu mu? SNR değeri senkronize olamayınca hattan düşebilirsiniz. Başta çok iyi olabilir internetiniz. O bölgede başka portlara birileri gelince işin rengi değişebiliyor. Modem arayüzünüzdeki değerler ne durumda?

2 yıldır TurkNet kullanıyordum 100 TL'den 300'ze çıkan fatura yüzünden Netspeed'e geçtim şu anda kullanıyorum ve memnun değilim.
2 yıldır sorunsuz 80Mbps internet alırken Netspeed'e geçtikten 1 hafta içerisinde internet 20 Mbps'ye düştü 100Mbps'lik paket satın aldım.
Müşteri hizmetlerine yazdım Telekom ekibini yönlendiriceklermiş onlarda bu sene bitmeden zaten gelmeyecekler gelselerde sorun bulunamadı deyip gidecekler.
Şu ana kadar yaşadıklarımdan yola çıkarak tavsiye etmiyorum.

Kesintinin sebebi TurkNet kaynaklı mı yoksa ev/bina altyapı sorunu mu? SNR değeri senkronize olamayınca hattan düşebilirsiniz. Başta çok iyi olabilir internetiniz. O bölgede başka portlara birileri gelince işin rengi değişebiliyor. Modem arayüzünüzdeki değerler ne durumda?
İnternet ve modem olaylarından anlayan biri değilim. İlk başlarda kesintisiz devam ediyordu dediğim gibi internet kesilince direkt DSL ve internet ışıkları sönüyor 3-4 dakikalığına.

Yeni konular

Geri
Yukarı