C# Tuş ile otomatik işlem nasıl yapılır?

• Konuyu başlatan BartuD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 345

BartuD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba anlatmak istediğimi kısaca özetlemek istiyorum. Bir masaüstü uygulamanın içine tuş ekleyeceğim ve bastığımız zaman otomatik işleme girmesini istiyorum. Mesela Steam'i açıp hesaba giriş yapacak. Bununla alakalı bir kaynak bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

Windows'un task Scheduler'ı ile yapabilirsin diye düşünüyorum. Bir programlama yapmana gerek yok. Task Scheduler'ı biraz araştırırsan yardımcı olur galiba.

Yok hocam söyle anlatayım Epic Games gibi bir launcher onun içinden söylediğim gibi tuşa bastığında Steam oradanda hesaba otomatik girecek bunu paylaşmak istiyorum daha detaya inersem uzun olur hocam.

Bu tarz bir link en azından nasıl araştırman gerektiğini anlatır. Skype için istediğiniz girişin scriptini yazmış.

Yok hocam söyle anlatayım Epic Games gibi bir launcher onun içinden söylediğim gibi tuşa bastığında Steam oradanda hesaba otomatik girecek bunu paylaşmak istiyorum daha detaya inersem uzun olur hocam.
Bu bahsettiğin launcher'ı kendin mi yazacaksın. Oraya login olduğun bilgiler ile steam gibi platformlara bağlantı mı yapacak ? Çünkü aynı bilgiler ile bağlantı yapmayı düşünüyorsan authentication yapman gerekiyor diye düşünüyorum.

hocam bunu klavye ile de yapabilirsiniz eğer klavyeniz destekliyor ise makro atayabilirsiniz. örneğin bende claymore 2 var 4 tane makro tuşuna youtube phoshop vs. atadım gayet güzel çalışıyor ama desteklemiyorsa bunu yapan zaten belli başlı uygulamalar var.

Bu bahsettiğin Launcher'ı kendin mi yazacaksın. Oraya login olduğun bilgiler ile Steam gibi platformlara bağlantı mı yapacak? Çünkü aynı bilgiler ile bağlantı yapmayı düşünüyorsan authentication yapman gerekiyor diye düşünüyorum.
Söyle anlatayım bu Launcher'ı indireceksin içerisinde oyunlar olacak tıkladığın zaman arkada Steam sonra otomatik hesap bilgilerini yazarak hesaba giriş yapacak senin hiçbir şey yapmana gerek kalmacak bu kadar onun öncesi reedem kod vb. şeyler var ama ilk bu kısmını kavramam lazım. (Oyun dediklerimde hikayeli oyunlar)

Söyle anlatayım bu Launcher'ı indireceksin içerisinde oyunlar olacak tıkladığın zaman arkada Steam sonra otomatik hesap bilgilerini yazarak hesaba giriş yapacak senin hiçbir şey yapmana gerek kalmacak bu kadar onun öncesi reedem kod vb. şeyler var ama ilk bu kısmını kavramam lazım. (Oyun dediklerimde hikayeli oyunlar)

Bu dediğiniz sistem de Steam'e giriş yaparken 2FA yani doğrulama kodu ister. PC de Steam zaten açıksa erişim izni nasıl istenir onu araştırabilirsiniz.

Bu dediğiniz şey direkt olarak mümkün değildir. Steam API'sı eğer ki sizin launchere bilgi girişinize izin veriyorsa evet yapılabilir. Lakin eğer izin vermiyorsa sizin normal bir bilgisayar kullanıcısı gibi oraya tıklayıp sonrasında oraya verdiğiniz karakterleri giren bir bot yazmanız gereklidir.

Tabii bunun da ne kadar legal olduğu tartışılır. Çünkü bu gibi uygulamalar zaten insanlar bu şekilde giriş yapamasın diye "Ben robot değilim." gibi güvenlik önlemleri alıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı