Tuvalete çıkamama sorunu

Worlex

Hectopat
Bu illet nasıl geçicek bilen var mı? Bol bol su içiyorum günde 2LT yakın Son 4-5 gündür yediklerime dikkat ediyorum gazlı içecekleri azalttım gelmiyor arkadaş. Bu günlük tuvalete çıkan insanlar kadar kıskandığım tip yok ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu illet nasıl geçicek bilen var mı? Bol bol su içiyorum günde 2LT yakın Son 4-5 gündür yediklerime dikkat ediyorum gazlı içecekleri azalttım gelmiyor arkadaş. Bu günlük tuvalete çıkan insanlar kadar kıskandığım tip yok ya.
Ben şeker tüketmiyorum. Diyet uyguluyorum felan fakat bende 3 günde felan çıkıyorum tuvalete. Sorun yok yani
Yulaf ezmesi deneyebilirsin kahvaltilarda 50-100 gram arasi sicak suda 5 dk bekletip suyu suz icinede kuru kayisi dograyip serptim mi tamamdir bu is.
Kalorisi ne olacak?

Ben şeker tüketmiyorum. Diyet uyguluyorum felan fakat bende 3 günde felan çıkıyorum tuvalete. Sorun yok yani

Kalorisi ne olacak?
60 gramı 233 kalori çok değil ayrıca konuyu açan arkadaş herhangi bir kilo problemi olduğunu söylememiş. Sende deneyebilirsin 3 gün de fazla bir süre diyet uygulasan bile. Diyeti doktor yardımıyla uyguluyorsan doktoruna danış bence bu durumu. Benim bildiğim sağlıklı olan günde en az 1-2 civarıdır.

60 gramı 233 kalori çok değil ayrıca konuyu açan arkadaş herhangi bir kilo problemi olduğunu söylememiş. Sende deneyebilirsin 3 gün de fazla bir süre diyet uygulasan bile. Diyeti doktor yardımıyla uyguluyorsan doktoruna danış bence bu durumu. Benim bildiğim sağlıklı olan günde en az 1-2 civarıdır.
Fakat benim diyette meyve, lif felan olmadığından dolayı böyle oluyor olabilir. 😆

Doktora gittiğinizde özel bir şey yapmayacak siz istemediğiniz sürece. Sizi dinler, ilaç yazar. Ciddi bir şey olduğu kanısına varılırsa 2 litre suyu anında içirtip ultrason cihazıyla mide ve bağırsaklara bakabilir. Bana aynısını istemişlerdi, iki litre suyu istesem de içemeyeceğimi söyleyip reddetmiştim. Kolonoskopiye kadar gidebilirdi benimki, sokturtmadım 💪. Ama dediğim gibi, giderseniz ilaç yazıp yollama ihtimali de var. Bence gidin bir eczaneye, durumu anlatın, onlar bir iki ilaç versin, ucuzsa alın direkt. Bir gün birini, bir gün diğerini kullanınsorun olmayacaksa. Kısa süreli çözebilir ilaçlar,onun dışında bolca yürümenizi öneririm. Ha bir de ben hazımsızlık için Gaspas ve Metospasmyl adında iki ilaç kullanıyordum. Gaspas bitkisel olanı, Meto ise kimyasla olanı diye hatırlıyorum. Normalde midedeki kasılmayı ve ağrıyı geçirir bu ilaçlar, alttan osurtur, üstten geğirtir. Kısaca gazı çıkarttırır. Belki gaz çıkarken içerideki dışkıyı da ittirir, sorununuza çözüm olabilir. Denemenizi öneririm. İsterseniz bir yorumlarını okuyun bu yazdıklarımın Ekşi'de. Sizin sorununuz için üretilen bir şey değil ama Nasrettin hocanın da dediği gibi, ya çıkarsa?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı