TV Box Tavsiyesi

ozdenfurkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Evde oldukça büyük (kaç inch hatırlamıyorum) bir TV var ama biraz eski olduğu için Smart TV vs. hak getire. Entegre Receiver dahi yok. Tek özelliği 1080P oluşu ve şu an o büyüklükte bir LED TV'nin en az ₺2500'lerden başlaması.

Ufak tefek ali cengiz oyunlarıyla bi' Smart TV'ye dönüştürelim diyorum. IPTV kullanıyorum maç sırasında HDMI ile laptopu bağlıyorum vs. Bu kadar amelelik çok fazla.

Aklımda Android TV Box almak var (Apple TV'ler gereksiz pahalı; o parayla odama ufak bir Smart çekerim zaten). Araştırdım bir süre. Ürünlerine hayran olduğum Xiaomi'nin 4K Box'ı var. Kumandasi Bluetooth. Arayüzü firmaya yakışacak tarzda çok güzel. Çin malı islerin en Premium olanı diyebilirim. Donanım olarak tek eksiği kumanda da Air özelliği olmamasi sanırım.

Ama lanet olası cihaz Android TV altyapısıyla geliyor. Kısıtlı bir Playstore var. Uyumlu olmayan uygulamaları indiremiyorsunuz. He tabii ki indiriyorsunuz ama uyumsuz oluyor ekranda boşluk kalıyor taşıyor vs problemler. Donanım olarak aynı fiyatlardaki cihazlardan bir tık düşük seviye diyebilirim.

Biraz soğudum incelemelerdeki bu tip sorunları görünce. Değerli vaktinizi aldım bana Xiaomi veya başka Android Box kullanan arkadaşlar önerilerde bulunursa sevinirim. Bir şey alayım artık.

Asıl amaç aslında IPTV izlemek tabii ki ama aliyorken neden canavar bir şey olmasın diyorum. Yoksa gidip Next HD'lerden alayım bir tane o da iş görür.

Ethernet girişi yok. Benim ilginçtir 30Mbps hız aldığım internetim WiFi ile bağlanınca bir yumurcaga dönüşüyor ve 10Mbps bile alamıyorum (lütfen modem masrafı çıkarmayın) Ethernet to USB portları var ama masrafını girmeye değer mi?

Son olarak Paycell'den hediye TL var 1 hafta içinde harcamam gereken. Şu anda askerdeyim eve dönünce Box'ı alacağım. Kodi dışında şöyle eli yüzü düzgün IP TV uygulaması önerirseniz şimdiden girip satın alayım boşa gitmesin. Ya da Boxta işime yarayacak farklı bir uygulama da onerebilirsiniz Premium.

Son olarak ben dönene kadar Mi Box 4 global versiyon satılmaya başlanır 55 dolar fiyatı ama onda da Ethernet çıkışı yok. Çok seviyorum bu Xioami markasını ama yap yani bı' Ethernet aldırma bize harici.

Son düzenleyen: Moderatör:
Apple tv. Onun dışında Mi Box. Mi Box diyorum çünkü, Lisanslı. Youtube ve Netflix gibi uygulamaları yüksek çözünürlükle izleyebilirsiniz. Diğer android tv box’larda netflix ve youtube çözünürlükleri 720p bile olmuyor. Bana sadece ip tv lazım diyorsanız. Ali expresten H96 MAX bir kutu alın geçin. Bir de Amerikan malı Roku modelleri var. Onlar da güzel.

Apple tv. Onun dışında Mi Box. Mi Box diyorum çünkü, Lisanslı. Youtube ve Netflix gibi uygulamaları yüksek çözünürlükle izleyebilirsiniz. Diğer android tv box’larda netflix ve youtube çözünürlükleri 720p bile olmuyor. Bana sadece ip tv lazım diyorsanız. Ali expresten H96 MAX bir kutu alın geçin. Bir de Amerikan malı Roku modelleri var. Onlar da güzel.
Hayır amacım sadece google uzerinden arama yapabilmek. Bilgisayarimi az once sattim ve google gibi bir hizmetten mahrum kalmak istemiyorum. Bu tv box da herhangi bir şekilde google kullanamiyoruz sanırım. Yoksa benimde icime sindi mi box.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı