TV HDD'yi görmüyor

xOrthuZzz-

Hectopat
Sürekli film izlediğim TV'ye takılı duran HDD'yi bugün TV'yi açtığımda göremedim. Çıkarıp bilgisayara tağtığımda gözüküyor veya TV'ye USB taktığımda gözüküyor ama bu HDD TV'de gözükmüyor. Üstelik durduk yere oldu. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Sürekli film izlediğim TV'ye takılı duran HDD'yi bugün TV'yi açtığımda göremedim. Çıkarıp bilgisayara tağtığımda gözüküyor veya TV'ye USB taktığımda gözüküyor ama bu HDD TV'de gözükmüyor. Üstelik durduk yere oldu. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Elinizde daha kısa başka bir kablo var ise onunla deneyin.

Kablo arızalanmış olabilir. Değiştirip öyle deneyin. Veya TV portu arızalanmış olabilir başka bir şey ile deneyin.

Benzeri bir sorun bende de var şuanda. 2TB Sony taşınabilir diskim var 2018 de aldığımdan bu zamana kadar NTFS formatında. Hem Arçelik TV de hem LG 32mn58HM Monitörümde kullanıyordum. Birkaç gün öncesinde yeni bir disk aldım (Seagate One Touch 5TB) Sony Hdd'nin içindekileri ona aktardım. Crystal Disk İnfo yazılımı ile sony diskimi taradığımda bazı sorunlar gösteriyordu. Bende boşalttıktan sonra. Low level Format Programı ile temizledim. NTFS olarak yeniden biçimlendirdim. Ancak Şuan Arçelik TV Görürken LG Monitör bağlanmıyor. Biçimlendirmede sorun olduysa diye tekrar tekrar farklı bilgisayarlarda biçimlendirme de yaptım. Ancak Sony Diski Arçelik TV Görüyor, Monitör artık görmüyor. Seagate Diski ikisi de görmüyor. 2 sorunun da bir çözümü var mı acaba yardımcı olur musunuz.

Format desteklemiyordur önemli veriler yoksa NTFS formatında tekrar biçimlendirin ama televizyonun ne desteklediğini bilmeden söylemek yanlış olur.
LG MONİTÖR' ün USB girişi bozulmuş sanırım. Başka bir usb bellek taktım o da çalışmadı. Artık Box falan alıp o şekilde kullanacağım. Ama Seagate One Touch 5TB Diski Arçelik TV neden görmüyor acaba. Birçok kez NTFS formatında tekrar biçimlendirdim.

Geri
Yukarı