TV+ Huawei STB Q11 Custom ROM yükleme

Emin Dmr

Centipat
Merhaba, benim elimde eskiden TV+ için kullandığım Huawei stb Q11 cihazım var.
Şu anda çalıştırmayı denesem sunucuya bağlanmadı hatası veriyor. Bunun içine nasıl Custom Android TV yüklerim?

Merhabalar, bende sarı siteden alır yazılım atarım hevesiyle q11 aldım. Bakım moduna girdim (maintanence ). Şifresi 8288 miş. Belki lazım olur. orada sistem bilgileri var. OS Versionda 3.18.13_s40 olarak yazmakta. Build Time ise aug 2.2018 olarak belirtiyor. Yani bunlardan anladığım bu kutuda anroid yok. Linux çekirdeği var :(

Merhabalar, bende sarı siteden alır yazılım atarım hevesiyle q11 aldım. Bakım moduna girdim (maintanence ). Şifresi 8288 miş. Belki lazım olur. orada sistem bilgileri var. OS Versionda 3.18.13_s40 olarak yazmakta. Build Time ise aug 2.2018 olarak belirtiyor. Yani bunlardan anladığım bu kutuda anroid yok. Linux çekirdeği var :(

Bakım moduna nasıl girdiniz? Ben giremedim. Ayrıca Android'de linux tabanlı.

Bakım moduna nasıl girdiniz? Ben giremedim. Ayrıca Android'de Linux tabanlı.

Bende xiaomi mi 10t var kumanda programini indirdim SET diye bir tus var basinca bakim modu aciliyor. Haklisiniz Linux tabanli ama cekirdek ve kaynak gereksinimleri farkli. Q11'deki Linux surumu sadece 250 MB yer kapliyor. Android'li versiyonu ise 4 ila 8 GB alana sahip. Bu sebeple zaten anroid kurulmaz. Zaten Q11 de Wi-Fi modülüde yok. Weibo da arastirma yapmistim Android'li olan versiyona has ubunlu yazilim yapilmis bir ekip tarafindan USB TTL cihazi, USB bellek, Huawei stb Manager ile yukleyebiliyorsunuz onu da. Hatirlatmak isterim bu yazilim degistirme isi Q11'i kapsamiyor. O yuzden ugrasa degmez...

Bende xiaomi mi 10t var kumanda programini indirdim SET diye bir tus var basinca bakim modu aciliyor. Haklisiniz Linux tabanli ama cekirdek ve kaynak gereksinimleri farkli. Q11'deki Linux surumu sadece 250 MB yer kapliyor. Android'li versiyonu ise 4 ila 8 GB alana sahip. Bu sebeple zaten anroid kurulmaz. Zaten Q11 de Wi-Fi modülüde yok. Weibo da arastirma yapmistim Android'li olan versiyona has ubunlu yazilim yapilmis bir ekip tarafindan USB TTL cihazi, USB bellek, Huawei stb Manager ile yukleyebiliyorsunuz onu da. Hatirlatmak isterim bu yazilim degistirme isi Q11'i kapsamiyor. O yuzden ugrasa degmez...

Teşekkürler hocam.

Bende Xiaomi Mi 10t var kumanda programini indirdim SET diye bir tus var basinca bakim modu aciliyor. Haklisiniz Linux tabanli ama cekirdek ve kaynak gereksinimleri farkli. Q11'deki Linux surumu sadece 250 MB yer kapliyor. Android'li versiyonu ise 4 ila 8 GB alana sahip. Bu sebeple zaten anroid kurulmaz. Zaten Q11 de Wi-Fi modülüde yok. Weibo da arastirma yapmistim Android'li olan versiyona has ubunlu yazilim yapilmis bir ekip tarafindan USB TTL cihazi, USB bellek, Huawei stb Manager ile yukleyebiliyorsunuz onu da. Hatirlatmak isterim bu yazilim degistirme isi Q11'i kapsamiyor. O yuzden ugrasa degmez...

Uğraşılsa Android veya Linux tabanlı bir işletim sistemi kurup kullanılabilir mi

Uğraşılsa Android veya Linux tabanlı bir işletim sistemi kurup kullanılabilir mi?

Hocam, ilk başta bunu bilmiyorum ama Android kurulursa bence hiç kullanılmaz. Çünkü cihazın TV+ işletim sisteminde YouTube izlerken bile donup arkasındaki düğmeden açıp kapatmamı gerektiriyor. Bence en iyisi cihazı satıp bir Android TV Box alın, daha karlı olacaktır.

Uğraşılsa Android veya Linux tabanlı bir işletim sistemi kurup kullanılabilir mi
Hocam durum şöyle: q11 deki kaynaklar Android için yeterli değil malesef. Farklı bir linux dağıtımı kurmayı, en azından usb üzerinden boot ederek açabilir miyim diye çok farklı yöntemler denedim. (Çünkü buna kutuda dense halihazırda içerisinde içerisinde işlemci ram rom diğer çevre bileşenleri var. En azından mikro bilgisayar olarak çalışabilme ihtimali vardı) Weibo'dan edindiğim bilgilere göre yazılım sadece usb TTL cihazları ile yükleniyor. Ama öncesi bir linux dağıtımını o sisteme göre düzenlemeniz gerekir ki bu a beni aşar :D Ben üzerinde denemeler yapmak için almıştım. kumanda, şarj aleti dahil 150 TL ye almıştım. Satmaya değecek birşey değil. Ama üzüldüğüm nokta ürünün tek kullanımlık olup, modası geçince atılacak olması. Üzerinde 1 adet usb 3.0, 1 adet hdmi, 1adet lan portu, 1 adet optik ses çıkışı, 1 adet micro SD kart okuyucu var. Bunlar yabana atılacak şeyler değil yani. Ne bileyim üzüldüm açıkçası. Ki denildiği gibi android bile kurulsa sistem kaynakları yetmez diye düşünüyorum

Dosya Ekleri

• ch340g-rs232-usb-ttl-seri-haberlesme-donusturucu-modul-kcm48791294-1-34a49f9e1ded44ba80bee6216...jpg
    ch340g-rs232-usb-ttl-seri-haberlesme-donusturucu-modul-kcm48791294-1-34a49f9e1ded44ba80bee6216...jpg
    104,5 KB · Görüntüleme: 37

Yeni konular

Geri
Yukarı