Tv kartı ile hangi kalitede görüntü alabilirim ?

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşkar Samsung S23B550V monitörüm var ve kendi bilgisayarıma tv kartı almayı düşünüyorum.

Öncelikle HD kalitede izleyebilecek miyim kanalları ? Veya yayın hangi kalitede yayınlanıyorsa o şekil görecek miyim ?

İnternetten canlı tv izleyeyim dedim, pikselleri sayıyordum resmen :D O şekil bir durum olmaz dimi ?

Nasıl bir TV kartı önerirsiniz ? Hiç bakmadım. Kaç lira ile kurtulabilirim bu işten ?

Dostum sana farklı bir öneri vereceğim. Eğer evinde yada binada uydu sistemi varsa, bir tane HDMI çıkışlı receiver al ve keyfine bak derim :) Monitör Tv olarak kullanırsın. Bende bu şekilde yapmayı düşünüyorum.

Sonuçta TV kartının arkasına da sizin antenden gelen kabloyu takıyorsun. O yüzden sizin televizyonda verdiği HD görüntüyü verecektir.

Hatta tüplü televizyon kullanıyorsanız senin monitörün sayesinde daha iyi görüntü verebilir. :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı