TV monitör olarak kullanılır mı?

Cümleten selamünaleyküm. Arkadaşlar televizyon, PC monitörü olarak kullanılır mı?
Monitör fiyatları aldı başını gitti. Diyorum ki monitör alacağıma küçük bir plazma TV alayım. Ne dersiniz? Kullanılır mı? HDMI girişi ile falan ekran yansılıtır mı? Ya da başka bir kablo girişi ile kullanılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cümleten selamünaleyküm. Arkadaşlar televizyon, PC monitörü olarak kullanılır mı?
Monitör fiyatları aldı başını gitti. Diyorum ki monitör alacağıma küçük bir plazma TV alayım. Ne dersiniz? Kullanılır mı? HDMI girişi ile falan ekran yansılıtır mı? Ya da başka bir kablo girişi ile kullanılır mı?

Kullanılır tabii, mesela ben 106 ekran TV'de oyun oynamıştım, kendimi oyunun içinde hissettim :D.

Şahsi görüşüme göre (ms, frekans olaylarını es geçiyorum.) tvler genelde uzak kullanım için üretilmiştir. Bundan dolayı yakın kullanımda (pc monitörü gibi) göz yorgunluğunun çok yüksek olacağının hatta göz bozukluğuna bile gidebileceğini düşünüyorum. Normal monitörlerde göz bozukluğu çok zordur.

Kullanılır hocam. TV'lerin çoğu 50 Hz'dir. 100 Hz modeller gelmeye başladı. Belirtilen diğer değerler yazılımsaldır. Monitörde bulanan yazılım desteği TV'de yoktur. Ufak ekran TV'ler 800 TL civarında ve genelde farklı markalar. Bence bütçe belirtip bir konu açın size monitör tavsiye edelim. Karar sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı