TV'de PC ve PS3 arasında ses şiddeti farkı

Matrixxx7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İhracat departmanı
Bana öyle geliyor veya gerçekten de öyle. PS3'de televizyonun sesi 15'deyken örnek veriyorum oyundayken gayet yüksek tok bir ses çıkarken, PC'de 25'lere getirmek zorunda kalıyorum.

Her cihazda her ses seviyesi aynı sesi vermez. Cihazın ses çıkış gücü önemli. Bilgisayarın güncel ekran kartı sürücüsünü kurun. Sürücü kurarken HDMI Ses kısmını atlıyorsanız, onu da kurun.

Driverları kurmaya her zaman özen gösteriyorum en güncelini ama PS3'de daha kuvvetli gibi.

PS3 sadece görüntü çıkışlarından ses kaynağı iletmeye odaklanan bir cihaz. Bilgisayar ise değil. Sorun olarak algılamaya gerek yok. Mümkünse ses kartından kablo ile ses iletmeye çalışın.

Özellikle PES 2013 oynuyorum her ikisinde de, PS3'de maçta top sesi tık tık duyulurken PC'de hiç duyulmuyor neredeyse.

Oyunların platform farklarından da olabilir fakat dediğim gibi çıkış gücü önemli faktör.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı