Tvs Raider 125 kaç kilometrede rodaj bitiyor?

ayberkmv1

Decapat
Daha fazla  
Geçen gün 1K km yi geçti rodaj bitti diyorum ama kitapçığında 1.6k km ye kadar Max 7K devirde sürün demiş ben 1K km yi geçtiğim gibi top Speed denedim gerçi 5. viteste motor kesiciye giremedi orası ayrı ama bilen biri var mı? Rodaj bitmediyse boşuna zorlamayayım. 2 gündür her viteste kesiciye sokmaya çalışıyorum.

500-750km rodaj bakımındır.

500 de bakım yaptırdım 1.6k da gel dedi sonra motor açılır dedide inanmadım top Speed denedim ama rüzgardan 5. viteste 8K devire bile gelemedi sonradan kitapçık aklıma geldi dedim fazla mı zorladım ileride sanayiden çıkartmaz diye düşününce konu açayım dedim yüksek ihtimal bitmiştir rodajı ya.

O ustaların söylediği "motor açılır" muhabbeti eskidendi ama tabii bilmeyenlere yutturuyorlar. Çok biliyorlarmış gibi gözüküyorlar insanların gözünde. Kitapçıkta 500 km'de rodaj bakımına gidebilirsin diyorsan rodajın 500 kmde bitebilir demektir.

O ustaların söylediği "motor açılır" muhabbeti eskidendi ama tabii bilmeyenlere yutturuyorlar. Çok biliyorlarmış gibi gözüküyorlar insanların gözünde. Kitapçıkta 500 Km'de rodaj bakımına gidebilirsin diyorsan rodajın 500K'mde bitebilir demektir.

Vallahi ilk 700km 5K devir 700-1600 km de 7K devir demişler 500 de ilk bakım 1.6k dada ilk bakım olacak şu an 1050km de bir de kesiciye giremedi motor o biraz üzünce dert düştü içime.

Sana tavsiyem eğer kullanım kılavuzunda ne yazıyorsa onu uygulaman. En azından 1600km kadar devri 7000 üstüne çıkarmamaya çalış o da yaklaşık 70-75km hızlara ulaşmanı sağlıyor diye biliyorum. 1600km bakımdan sonra rahatça gazlayabilirsin.

Sana tavsiyem eğer kullanım kılavuzunda ne yazıyorsa onu uygulaman. En azından 1600km kadar devri 7000 üstüne çıkarmamaya çalış o da yaklaşık 70-75km hızlara ulaşmanı sağlıyor diye biliyorum. 1600km bakımdan sonra rahatça gazlayabilirsin.

2.4K km oldu 120 gördü top Speed olarak kesiciyle 125'i görür tek sıkıntısı ön tekerlek tarafından değişik bir ses gelmeye başladı şu son zamanlarda.

Geri
Yukarı