TV'yi monitör olarak kullanmak mantıklı mı?

hamzabey

Femtopat
Daha fazla  
Cumleten iyi akşamlar. Arkadaşlar malum laptop fiyatları ortada. Ben de masaustu bilgisayar toplamaya karar verdim fakat evde 32 LG televizyon var. Bunu monitör olarak kullanmayı dusunuyorum. Sizce mantıklı mı? Artıları eksileri neler? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

Değil hocam. Televizyon uzaktan izleme deneyimi için tasarlanmıştır fakat PC monitörleri masa başında kullanım için. Dolayısıyla siz TV'ye yakın oturursanız kalitesiz bir şey görürsünüz pikselleri falan sayarsınız elinizle, uzak oturursanız da tam yazıları okuyamazsınız. Bir şekilde kalitesiz de olsa bir monitör almanızı öneririm, ha olmayacak şey mi? Değil tabii ki. İsterseniz TV'yi de kullanırsınız sadece deneyimde birkaç sıkıntı yaratabilir.

Rekabetçi ve Aksiyon oyunları oynayacaksanız berbat olur. Film izleyip hikayeli oyunlar oynayacaksanız olabilir. Onun dışında görüntü kalitesi kötü olabilir. Film izlerken ne kadar zevk alırsınız tartışılır. Gerçi bu bilgisayara bağlı ama normal monitöre kıyas yine düşüş olacaktır. Bide oyun oynarken monitöre kıyasla gözleriniz daha çok yorulur.

Cumleten iyi akşamlar. Arkadaşlar malum laptop fiyatları ortada. Ben de masaustu bilgisayar toplamaya karar verdim fakat evde 32 LG televizyon var. Bunu monitör olarak kullanmayı dusunuyorum. Sizce mantıklı mı? Artıları eksileri neler? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
Hocam eğer TV'nizin paneli bilgisayar kullanımında göz yorabilir. Ayrıca daha uzak mesafeden kullanmanız gerekir, bunu yapabilmek için 2.4/BT(kablosuz) ekipmanlarda(klavye, mouse vb.) almanız gerekebilir. Geçici olarak yapılabilir, uzun vadede çok mantıklı değil.

Geri
Yukarı