TWISTED MINDS 28 TM28EUI UHD 4K 144Hz 1ms alınır mı?

veriyolu

Kilopat
Daha fazla  
4K oldukça uygun fiyatlı bir monitör buldum, linkini aşağı birakiyorum. Çoğu yerde monitorle ilgili iyi yorumlar da var. Sizce alınmaya değer mi? Malum 4K monitörler, bu özelliklerde fiyat bandı çok tuzlu. Şimdiden teşekkürler.
😁

4K oldukça uygun fiyatlı bir monitör buldum, linkini aşağı birakiyorum. Çoğu yerde monitorle ilgili iyi yorumlar da var. Sizce alınmaya değer mi? Malum 4K monitörler, bu özelliklerde fiyat bandı çok tuzlu. Şimdiden teşekkürler.
😁

Bu fiyata anca bu kadar olur zaten. HDR 400 ready falan demiş. Sertifika belirtilen hiçbir yeri yok. MPRT ile 0.9 ms tepkime süresi iddiası var birçok markanın aldatıcı olarak yapıştırıp geçtiği bir şey olarak düşünüyorum. Tepkime süresi test edilmesi gerek. Renk aralığı ile ilgili (sRGB/NTSC/Adobe RGB/DCI-P3) hiçbir bilgi yok. IPS deyipte rezil renk kapsamına sahip olan bir ekranda çıkabilir. Tabii ki de bu fiyata bu özelliklerde anca böyle bir monitör alınabilir. Yüksek bir beklentiye girmeden işte 4K sonuçta deyip alırsanız sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Bu monitörü bende sipariş verdim bakalım yarın teslim alacağım. İnceleme videosu çekmeyi düşünüyorum. Ama yorumlar beni korkutuyor. Acaba hiç açmadan iade mi göndersem diyorum. İnternette hiçbir yerde Türkçe incelemesi yok.

Bu monitörü bende sipariş verdim bakalım yarın teslim alacağım. İnceleme videosu çekmeyi düşünüyorum. Ama yorumlar beni korkutuyor. Acaba hiç açmadan iade mi göndersem diyorum. İnternette hiçbir yerde Türkçe incelemesi yok.
Çok tedirgin olmamak lazım, ben yabancı inceleme videolarını izledim. Sıkıntı olacak gibi durmuyor. Şahsen bu ürünü büyük bir kitle çoktan sömürmüş(bu fiyata normal olsa gerek). Bazı yerlerde konularını açmışlar çoktan. Video çekerseniz iyi olur gerçekten, ben de izlemiş olurum😃

Çok tedirgin olmamak lazım, ben yabancı inceleme videolarını izledim. Sıkıntı olacak gibi durmuyor. Şahsen bu ürünü büyük bir kitle çoktan sömürmüş(bu fiyata normal olsa gerek). Bazı yerlerde konularını açmışlar çoktan. Video çekerseniz iyi olur gerçekten, ben de izlemiş olurum😃

Vallahi forumdaki diğer yorumları okuyunca şu anda iyice gözüm korktu. 4 tane ölü piksel gören bir arkadaş firma değişimini yapmış yeni gelende 1 tane ölü piksel varmış ben çok kıl biriyim 1 tane bile ölü piksele dayanamam. Geçen gameon gop 28UHD 144 aldım onda 1 ölü piksel çıktı aynı gün iade ettim. İnşallah ölü piksel çıkmaz. O sebeple hiç açmadan iade mi etsem bilemiyorum. Ama en yakın fiyatta MSI MAG274UPF var o da 20 bin civarı fiyatı var. MSI teknik servisle görüştüm ölü piksel olayı tamamen şansmış yani 100bin TL'lik monitör de alsan ölü piksel çıkma olasılığı var dediler. O yüzden işimiz şansa kalmış.

Vallahi forumdaki diğer yorumları okuyunca şu anda iyice gözüm korktu. 4 tane ölü piksel gören bir arkadaş firma değişimini yapmış yeni gelende 1 tane ölü piksel varmış ben çok kıl biriyim 1 tane bile ölü piksele dayanamam. Geçen gameon gop 28UHD 144 aldım onda 1 ölü piksel çıktı aynı gün iade ettim. İnşallah ölü piksel çıkmaz. O sebeple hiç açmadan iade mi etsem bilemiyorum. Ama en yakın fiyatta MSI MAG274UPF var o da 20 bin civarı fiyatı var. MSI teknik servisle görüştüm ölü piksel olayı tamamen şansmış yani 100bin TL'lik monitör de alsan ölü piksel çıkma olasılığı var dediler. O yüzden işimiz şansa kalmış.
Çıkmama ihtimalinide düşünmek lazım. Genede açıp bakın, nereden biliyorsunuz belki çok memnun kalıcaksınız. Şahsen covid zamanı asusun tuf gaming 280 hz 1080 p monitörünü aldım 1 sene sonra ekranın ortasında 1 tane ölü piksel çıktı, ama beni rahatsız etmediğinden garantiye yollamadım. Hala da kullanırım, tercih meselesi. Bu arada aradaki fiyat farkı hiç az değil..😅

Çıkmama ihtimalini de düşünmek lazım. Gene de açıp bakın, nereden biliyorsunuz belki çok memnun kalacaksınız. Şahsen COVID zamanı ASUS'un TUF Gaming 280 Hz 1080p monitörünü aldım 1 sene sonra ekranın ortasında 1 tane ölü piksel çıktı, ama beni rahatsız etmediğinden garantiye yollamadım. Hala da kullanırım, tercih meselesi. Bu arada aradaki fiyat farkı hiç az değil.😅

Dediğiniz gibi aradaki fiyat farkı hiç de az değil. Neyse sabah 9 gibi teslim alacağım kargodan. Çok merak ediyorum. Kutu açılımını yaparken kayıt altına alırım. Sonra hemen piksel test ve eğer sorun çıkmazsa inceleme videosuna geçerim. Her özelliğini test edeceğim. Sadece ölü piksel değil ghosting vs bütün özelliklerini test edip almak isteyen arkadaşlara faydalı bir inceleme videosu yapmak istiyorum. Eğer memnun kalırsam elimdeki MSI 2K 165 olan modeli satacağım.

Dediğiniz gibi aradaki fiyat farkı hiç de az değil. Neyse sabah 9 gibi teslim alacağım kargodan. Çok merak ediyorum. Kutu açılımını yaparken kayıt altına alırım. Sonra hemen piksel test ve eğer sorun çıkmazsa inceleme videosuna geçerim. Her özelliğini test edeceğim. Sadece ölü piksel değil ghosting vs bütün özelliklerini test edip almak isteyen arkadaşlara faydalı bir inceleme videosu yapmak istiyorum. Eğer memnun kalırsam elimdeki MSI 2K 165 olan modeli satacağım.
Buraya da kısa bir açıklama yazarsanız gerçekten iyi olur. Merak eden arkadaşlara da yardımcı olmuş olursunuz. Hayırlı akşamlar diliyorum size. Ek olarak elinizdeki 2k monitör msı g27cq4 e2 midir?

Monitör benimde elime ulaştı ve herhangi bir ölü piksel ile karşılaşmadım. Elimde bulunan asusun üst segment ıps monitörüyle kıyaslamak gerekirse renkler oldukça canlı ve herhangi bir ghosting ve ışık sızması problemi ile karşılaşmadım. Beklentimi düşük tutmuştum ama beni gerçekten şaşırttı, fiyatına göre oldukça iyi🙂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı