Twitch 3000-3500 Bitrate verilmesine rağmen görüntü net değil

Tarcansari

Kilopat
Daha fazla  
Superbox 20Mbit download 5Mbit upload kullanıcısıyım, Twitch'de 720P yayın yapıyorum bitrate olarak 3000-3500 bitrate vermeme rağmen yayınlarımın görüntüsü pek iyi olmuyor. Yayını işlemcimden veriyorum. Ryzen 3600 kullanıcısıyım. Ekran kartı olarak 1050 olduğu için ekran kartından vermek istemiyorum. Genellikle CS:GO yayınları yapıyorum, Streamlabs üzerinden ince ayarlar mevcut CPU kullanım önceliği vs tarzında bunları görüntü açısından nasıl ayarlamam gerekiyor? Tecrübeli bir arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim. 1 aydır sorunu çözemedim, denemediğim yöntem kalmadı diyebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
OBS ile veriyorsanız;
Ayarlar-Çıkış-Çıkış Modu sekmesinden Gelişmiş-CPU Kullanım Önayarı
Siz hiç ellemediyseniz muhtemelen veryfastte felandır. R5 3600 muhtemelen Fast veya Medium'a yeter. Denemenizi öneririm. (slow'a indikçe sıkıştırma kalitesi artar ancak işlemci kullanımı da artar)
1950X mesela güle oynaya SLOW şekilde işleyebiliyor.

NOT: Bildiğim ve hatırladığım kadarıyla yazdım.

OBS ile veriyorsanız;
Ayarlar-Çıkış-Çıkış Modu sekmesinden Gelişmiş-CPU Kullanım Önayarı
Siz hiç ellemediyseniz muhtemelen veryfastte felandır. R5 3600 muhtemelen Fast veya Medium'a yeter. Denemenizi öneririm. (slow'a indikçe sıkıştırma kalitesi artar ancak işlemci kullanımı da artar)
1950X mesela güle oynaya SLOW şekilde işleyebiliyor.

NOT: Bildiğim ve hatırladığım kadarıyla yazdım.
Pikselleşme sorunu oluyor bu seferde normal mi?

Pikselleşme sorunu oluyor bu seferde normal mi?
Net hakim olsam yardımcı olurdum ancak sallamasyon bilgi vermek istemiyorum. İsterseniz şuraya göz atın, zamanında sadece öğrenmek için okumuştum;

NOT: Daha güncel bilgiyi sosyalde de bulabilirsiniz sanırım.

Net hakim olsam yardımcı olurdum ancak sallamasyon bilgi vermek istemiyorum. İsterseniz şuraya göz atın, zamanında sadece öğrenmek için okumuştum;

NOT: Daha güncel bilgiyi sosyalde de bulabilirsiniz sanırım.
baktım fakat pek yararlı olmadı yinede teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı