Twitch canlı yayında anlık Bitrate düşüşü

LORD GRIM

Hectopat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yayını ilk açtığımda görseldeki gibi bir düşüş gerçekleşiyor ve bu hız sabitleniyor fakat kapatıp acınca modemi 4-4.3K'da sabit yayın yapabiliyorum. Bu modemimde sıkıntı olduğunu mu gösteriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Modemde sıkıntı yoktur bence.

Modem kapatıp açmak sadece bir havuzdan çıkıp başka bir havuza girmeni sağlıyor.
Belki senin çözümün bu oluyor olabilir.

Ben bunu yapsam dahi çözüm bulamıyorum.
İş yerimde 25 Şubat öncesi Türk Telekom aboneliğimde böyle bir sorun yaşamıyordum ben. 25 Şubat ve sonrası aynı sorun var.

Evdeki İnternetim üzerinde yine aynı şey geçerli.

Bir başka arkadaş şu an Türk Telekom abonesi olduğu halde bu sorunu yaşıyor.

Twitch sunucularında sorun var desek yayan yapan onlarca yüzlerce yayıncı var şu an.
Yurtdışı portları sorunlu bence. ISS durumuna göre bu durumda değişiyor gibi bölgesel olarak.

Modemde sıkıntı yoktur bence.

Modem kapatıp açmak sadece bir havuzdan çıkıp başka bir havuza girmeni sağlıyor.
Belki senin çözümün bu oluyor olabilir.

Ben bunu yapsam dahi çözüm bulamıyorum.
İş yerimde 25 Şubat öncesi Türk Telekom aboneliğimde böyle bir sorun yaşamıyordum ben. 25 Şubat ve sonrası aynı sorun var.

Evdeki İnternetim üzerinde yine aynı şey geçerli.

Bir başka arkadaş şu an Türk Telekom abonesi olduğu halde bu sorunu yaşıyor.

Twitch sunucularında sorun var desek yayan yapan onlarca yüzlerce yayıncı var şu an.
Yurtdışı portları sorunlu bence. ISS durumuna göre bu durumda değişiyor gibi bölgesel olarak.
Kablonet kullanıyorum bende, sorunu çözebilmek için aklıma yöntem gelmiyor. Hız testlerinde bir problemde çıkmıyor fakat evdekilerin söylemlerine göre onlarda bağlantı problemleri yaşıyormuş arada sırada. Benimde anca aklıma modem değiştirmek geliyor. Az önce arayıp söyledim durumu, şuan sonuç gene aynı gözüküyor.

Modem değelerime nasıl bakacağımı bilmiyorum, kullandığım modem bu: Netmaster
Almayı planladığım modem : Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router: Amazon.com.tr (aldıktan sonra sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum)

Bahsettiğiniz modem iyi bir ürün.

Asus'un üst seviye modemlerini bırakıp bu modemi alan insanları biliyorum.

AC51 modemden dahi iyi sonuç verdiğini söyleyenler var.

Bende ki modem AC55U.

Pişman olacağınız bir modem kesinlikle değil. Benimde almak istediğim bir modem AC55U modeme sahip olmasam.

Daha uyguna var. Ancak AC belirtmiyor. Özelliklerde AC1200 yazıyor.

Aynı ürünse değerlendirilebilir.

Modem değelerime nasıl bakacağımı bilmiyorum, kullandığım modem bu: Netmaster
Almayı planladığım modem : Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router: Amazon.com.tr (aldıktan sonra sıkıntı yaşar mıyım bilmiyorum)
Bu modemi Türksat Docsis altyapısında kullanamazsınız. Docsis destekli bir modem almanız gerekli. Eski modemi iptal etmeden router olarak kullanabilirsiniz ama.

Son düzenleme:
B
Bu modemi Türksat Docsis altyapısında kullanamazsınız. Docsis destekli bir modem almanız gerekli. Eski modemi iptal etmeden router olarak kullanabilirsiniz ama.

Docsis destekli bir modem almanız gerekli olduğunu bence biliyordur. Bilmiyorsa da öğrenmiş oldu.

Router olarak dahi olsa iyi bir seçim.

Bir tane üye vardı. Kablonet modemlerde bir ton sorundan bahsediyordu. Router olarak kullandığı modemlerde uyumsuzluk falan mı bir şeyler olmuştu. Sonrasında sorunsuz çalışan bir router olarak kullandığı modem elde etmişti. O kişi denk gelirse iyi yardım eder.

Konuyu bulursam atarım buraya.

Router olarak nasıl kullanılıyor veya ne gibi farklar oluyor peki ? yani modem muhtemelen arızalı bu routerida etkilemez mi ?, vpn muhabbetini deneyeceğim. Desteğiniz için ayrıca teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı