Çözüldü Twitch canlı yayında FPS sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByNanoTR

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Twitch platformunda canlı yayın yapıyorum, 2 ayrı monitör üzerinden yayın yapmaktayım. PC ozellıklerım i7 6800K / MSI 1080 Ti lightning Z / 32 GB RAM / 512 GB M.2 SSD. Benim sorunum; PUBG oynarken FPS'i sınırsız yaptığımda yaklasık 150 FPS civarı alıyorum ancak yayın esnasında yayın için kullanmış olduğum Streamlabs programında FPS düşüşü oluyor ( oyunda değil FPS düşüşü ) doğal olarak yayınada FPS düşmesi giriyor. Oyun içi FPS'i 60'a sabitlediğimde boyle bır sorun yasamıyorum ancak bu kezde FPS'i düşük kullanmış oluyorum. Bir de dikkatimi çeken şey şu; Streamlabs'i yani chat i takip ettiğim ekrana mouseumu tıklattıgımda bu sorunu yasamıyorum ana ekranıma tıkladığımda oyunu oynarken yasıyorum sadece. Ayrıca 8000 Bit veriyorum yayına upload hızım 15k download hızımda 15k yani netimde sorun yok. Bununla ilgili yardımcı olabilecek biri olabilir mi acaba şimdiden çok teşekkür ederim.

Çözüm
Streamlabs OBS ile şu ana kadar sorun yaşamadım fakat normal OBS'e göre ağır bir program ondan kaynaklı olabilir normal OBS üzerinden deneyin.
OBS üzerindende denedim, aynı sorun yine oldu maalesef :(
Sürücü güncellemesi yaptınız mı yakınlarda. Son sürücü kaynaklı olabilir.
Ben de OBS kullanıyorum, memnunum.
Windows orijinal, bunun haricindeki tüm sürücülerim güncel, eski sürüm kullanayım diyorum ama zaten Streamlabs kendi kendini güncelliyor.

Arkadaşlar ilginiz için teşekkür ederım. Sorunun ne olduğunu çözdüm. Ekranın kendi ayarları içerisinde Game mod diye bir seçenek var, o seçeneği seçtim ve problemım duzeldı bılgınıze.
Bu sorun sanırsam ekran kartının yayın için yer ayıramadığı için oluyor. Geçmiş zamanda ben de yayın yapıyordum. İşlemci gerektiren oyunlarda yayını ekran kartı ile, ekran kartı tüketen oyunlar oynadığım zaman yayını işlemci üzerinden yapıyordum.

Hem ekran kartı tüketen oyun, hem de ekran kartı üzerinden yayın yapınca yayın kasıyordu. FPS'i sınırladığınız zaman oyunun ekran kartı tüketimi düşüyor. Yayın için ekran kartı güç ayırabiliyor.

Bu sorun sanırsam ekran kartının yayın için yer ayıramadığı için oluyor. Geçmiş zamanda ben de yayın yapıyordum. İşlemci gerektiren oyunlarda yayını ekran kartı ile, ekran kartı tüketen oyunlar oynadığım zaman yayını işlemci üzerinden yapıyordum.

Hem ekran kartı tüketen oyun, hem de ekran kartı üzerinden yayın yapınca yayın kasıyordu. FPS'i sınırladığınız zaman oyunun ekran kartı tüketimi düşüyor. Yayın için ekran kartı güç ayırabiliyor.
cvp için teşekkür ederim ama ben bu sorunu sadece 1 aydır falan yaşıyorum oncesınde boyle bır problemım yoktu :( Eğer gerçekten sorun dediğniz gibiyse nasıl bir çözüm önerirsiniz

Sanmıyorum ekran kartınız zamanının süper bir kartı olsa da maalesef.. Tavsiyem 120FPS sabit oynamanız oyunuzu, bu sizin ve izleyicileriniz açısından daha izlenebilir bir yayın olucaktır.

Sanmıyorum ekran kartınız zamanının süper bir kartı olsa da maalesef.. Tavsiyem 120FPS sabit oynamanız oyunuzu, bu sizin ve izleyicileriniz açısından daha izlenebilir bir yayın olucaktır.
120 FPS ye sabit denedim hatta daha düşük sabit de denedim 90, 80, 100 vesaire ama yinede aynı sorun devam etti ancak 60 ta sabitleyince streamlabste sorun olmuyor :( son 1 aydır kafayı yedirtti bana :(
120 FPS ye sabit denedim hatta daha düşük sabit de denedim 90, 80, 100 vesaire ama yinede aynı sorun devam etti ancak 60 ta sabitleyince streamlabste sorun olmuyor :( son 1 aydır kafayı yedirtti bana :(
inanın çok şeyleri denedim ama olmadı bir türlü yani oyuzden dedim acaba ıkı monitör kullanma konusunda farklı ayarlarmı var dıye dusundum onuda arastırdım ancak pek bırsey bulamadım :(

inanın çok şeyleri denedim ama olmadı bir türlü yani oyuzden dedim acaba ıkı monitör kullanma konusunda farklı ayarlarmı var dıye dusundum onuda arastırdım ancak pek bırsey bulamadım :(
Bana kalırsa sorun bariz şekilde NVENC'in codec edememesi e dedikleriniz de doğrular nitelikte eğer tabi NVENC kullanıyor iseniz :D

Bana kalırsa sorun bariz şekilde NVENC'in codec edememesi e dedikleriniz de doğrular nitelikte eğer tabi NVENC kullanıyor iseniz :D
streamlabste 3 farklı ayar secenegı var bırıişlemci için biri NVENC diğeride NVENCH new 3 ünüde tek tek denedim
streamlabste 3 farklı ayar secenegı var bırıişlemci için biri NVENC diğeride NVENCH new 3 ünüde tek tek denedim
Yani aslında benim anlamadığım 2 senedir böyle bir sey olmuyordu da son 1 aydır neden boyle bir sorun yasıyorum

Yani aslında benim anlamadığım 2 senedir böyle bir sey olmuyordu da son 1 aydır neden boyle bir sorun yasıyorum
Günden güne artıyor oyunların ihtiyaçları ondan kaynaklı olabilir zaten bildim bileli oynadığınız oyun stabil bir oyun değildi.

Geri
Yukarı