Twitch iki farklı hesaptan aynı anda yayın yapmak?

Kubilay Ertekin

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Saray
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar merhaba. Twitch yayınlarına başlayacağım için ortalama 500-700 arası izlenen bi arkadaşla birlikte bir anlaşma yaptık, bu anlaşmaya göre ortak bi yayın gerçekleştireceğiz arkadaşın evinde 40-50 adet hediyenin bulunduğu bir çekiliş ve reklam yayını yapacağız. Bu çekilişin tek şartı benim kanalımı takip etmeleri olacak. Aynı zamanda bu yayının ilk yayınım olmasını düşünüyorum ancak arkadaşın evinde olacağım için aynı bilgisayardan 2 farklı hesapta yayın açmam lazım, şahsen arkadaşın webcam'i çok kaliteli olmasa 6S'imden yapacaktım ancak ilk yayının kaliteli olmasını istiyorum. Bunun için herhangi bir yöntem var mı? neleri deneyebilirim?

Yapabilirsiniz fakat yayın yapılacak bağlantı ve bilgisayar aşırı zorlanacağından yayının tadı tuzu kaçar. Sadece farklı yayın programları kullanmanız lazım. Mesela OBS kullanırken diğer yayın için Streamlabs OBS kullanmak gibi.

speedtest 40mpbsup.png

Arkadaşın yanına SuperBox'umu götüreceğim bu hızı tekirdağ'da alıyorum İstanbulda tahminen 70MBPS üstü alırım, bunun yeterli olacağını düşünüyorum.

İlk yayını açınca değerler yerlerde olur büyük ihtimalle.

Neden öyle olsun ki?
Kaç para ödüyorsunuz? Kaç k bitrate veriyorsunuz bu hız ile?

Daha yayın açmadım ama Twitch eğer türkiyeye server kurarsa 50k ya kadar verebileceğim söylendi. Tabi bunu bodrumda 130MBPS Upload almama dayanarak söylüyorum. Oturduğum yerde ki altyapının çok aşırı düşük hızları desteklemesi sonucunda böyle bir çözüm bulmak zorunda kaldım. Aylık 270TL ödüyorum.

Son düzenleme:
Aynı anda 2 yayın açtın diyelim izleyenlerde mi aynı anda ikisini izleyecek ne alaka? Senin gitmene hatta yayın açmana ne gerek var anlamadım. Çekiliş yapsın katılım şartıda seni takip etmek olsun bitti. Ayrıca Istanbul'da yoğunluktan dolayı daha az upload alırsın.

Aynı anda 2 yayın açtın diyelim izleyenlerde mi aynı anda ikisini izleyecek ne alaka? Senin gitmene hatta yayın açmana ne gerek var anlamadım. Çekiliş yapsın katılım şartıda seni takip etmek olsun bitti. Ayrıca Istanbul'da yoğunluktan dolayı daha az upload alırsın.

2 yayın açma amacım sadece ortak olduğum yayıncının izleyicini toplamamak, insanlar beni takip ederken izleyici olarak gözükecekler ve bu da anasayfada da öne çıkmamı sağlayacak, Upload hızı konusunda gerekirse eğer telefonumdan yayın açarım 4,5G ile..

Seni takip ederken nasıl izleyici gözükecekler? Ekip yayınından falan bahsediyorsan ayrı ayrı gözükür. Superbox zaten 4G kullanıyor telefondan açsan da aynı değeri alırsın.

Seni takip ederken nasıl izleyici gözükecekler? Ekip yayınından falan bahsediyorsan ayrı ayrı gözükür. Superbox zaten 4G kullanıyor telefondan açsan da aynı değeri alırsın.

Ancak arkadaş superboxtan yayın yaparken ben başka bir kaynak kullanacağım için UP hızım bölünmeyecek ondan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı