Twitch iştirak programıyla nasıl 18 yaş altı vergilendirme yapılır?

ardaaltin

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, Twitch iştirak programına katılacağım ama hem 18 yaşından küçüğüm hem de buradan kazanılan paralardan vergi kesiliyor? Nasıl yapacağım acaba.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahıs şirketi açılabilmesi için 18 yaş altı sorun değil ama bağkur ödemeniz gerekecek. Belirli bir paraya kadar zaten vergilendirme yapılması gerektiğini düşünmüyorum ben.

Şahıs şirketi açılabilmesi için 18 yaş altı sorun değil ama bağkur ödemeniz gerekecek. Belirli bir paraya kadar zaten vergilendirme yapılması gerektiğini düşünmüyorum ben.

Hocam merhaba,

İştirak olan bir arkadaşım vergi ile ilgili soruları hiç okumadan seçeneklere bastım geçtim diyor, bu onun başına para kazanmadan vergi ödemesi gibi bir şey çıkartır mı? Baştan yapabiliyorum diyor ancak bir şey olmaz diyor. Konu hakkında bilginiz var mıdır?

Hocam merhaba,

İştirak olan bir arkadaşım vergi ile ilgili soruları hiç okumadan seçeneklere bastım geçtim diyor, bu onun başına para kazanmadan vergi ödemesi gibi bir şey çıkartır mı? Baştan yapabiliyorum diyor ancak bir şey olmaz diyor. Konu hakkında bilginiz var mıdır?
Seçenekleri tam bilmiyorum Twitch üzerinden para kazanma kadar ilerlemedim ama böyle bir durumun olması mümkün değil çünkü para akışı banka hesapları üzerine geçtiği zaman hesaplar izlenmeye başlanabilir ve vergilendirme yükümlülüğü siziz üzerinize biner. Yani para kazanmaya başlayıp kendi hesabınıza aktarmaya geçmediğiniz sürece aslında bir yükümlülüğünüz bulunmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı