Twitch iştirak vergi sistemi nasıl işliyor?

Yayıncı panelinden bu şekilde görüntüleyebilirsin, biraz yukarısında grafik olarak da bulunuyor.
Hocam selam, önümüzdeki günlerde istisna belgesi alıp Twitch üzerindeki bakiyemi hesabıma çekeceğim fakat aklımda birkaç soru var ve internette yeterli kaynak göremediğimden size sormak istedim. Benim sigortam SGK sigortası olarak 1 yıldır yatmakta ve yatmaya devam ediyor, ben istisna belgesi aldıktan sonra SGK'm olduğu halde bağkur sigortasına mı ödeme yapmaya başlayacağım? Bağkur hesabı mı açılacak? Ayrıyeten 6 ay öncesinde 100 dolar gibi bir para çekmiştim Twitch üzerinden o zaman 1700TL gibi bir ücretti bunun vergilendirmesini yaptırmalı mıyım? Ileride dora gibi usülsüzlük görülüp geri ödemesi kat ve kat olur mu? Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla sigortan yatıyorsa bağkur yaptırmıyorsun. Yine de iş ciddiye bindimi benim verdiğim bilgi ile hareket etmenizi tavsiye etmiyorum. Resmi kurum veya işi bu olan birisinden bilgi almalısınız. Benim verdiğim bilgi çok yüzeysel ve birkaç ay öncesine dayanıyor. İşlemler daha da kolaylaştırılmış bile olabilir.

Geri
Yukarı