Twitch vergi ödemeye ne zaman başlanıyor?

XxX_KEBABTRG_XxX

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Mekatronik mühendisi
Merhabalar 1 aydır düzenli olarak yayın yapıyorum ve sonunda iştirak sözleşmesine katılmaya hak kazandım lakin vergi muhabbetleri varmış yaşım 17 veli bilgileri isteniyor. Ne yapmam gerek? Vergi ödemeye ne zaman başlayacağım ya da ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vergi vermek için şirket sahibi olmanız gerekiyor. 18'den sonra şirket kurup aylık gelirinizi fatura olarak kesip devlete verginizi ödeyeceksiniz.

Şahsi şirket açmalısınız. Bu da yaklaşık 1000 TL civarı bir para istiyor.
Fikrim abonelik açmayın şirket kurana kadar, gelen bağışlar idare ettirir.

Şahıs şirketi ile uğraşmanız gerekiyor, şirket açana kadar 500-1.000 TL civarı bir para cebinizden çıkabilir.

Twitch'den kazandığınız gelir her ay 1.000 TL üzerinde değilse paranızı almaya bile yaklaşmayın.

Vergi vermek için şirket sahibi olmanız gerekiyor. 18'den sonra şirket kurup aylık gelirinizi fatura olarak kesip devlete verginizi ödeyeceksiniz.

Twitch veli bilgisi istiyor bunun sebebi nedir veli bilgisi girersem anneme kesilir mi?

Twitch'ten kazandığınız parayı banka hesabına çekene kadar vergi ödemek zorunda değilsiniz. Abonelikleri ve diğer para kazanma yöntemlerini aktif hale getirip parayı havuzda tutabilirsiniz.

Şahsi şirket açmalısınız. Bu da yaklaşık 1000 TL civarı bir para istiyor.
Fikrim abonelik açmayın şirket kurana kadar, gelen bağışlar idare ettirir.
Bağışlar vergi dilimi içine girmiyor mu?
Bilmediğim için soruyorum...

Bağışlar vergi dilimi içine girmiyor mu?
Bilmediğim için soruyorum...
Ortalamanın üstünde gelmediği sürece sorun olacağını düşünmüyorum.
Zamanında ben de yayın yaptım ve toplamda 50 TL kazandım, vergi de ödemedim. Fakat şu an yapmıyorum orası ayrı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…