Twitch Yayıncısı Levent Balım LEVO'nun 2 yıl 1 ay hapis cezası onandı

Birçok kişi haklarından habersiz. Bu konudan öğrenmiş oldum ki itibarsızlaştırmanın suç olduğundan kimsenin haberi yok.
Suçunun herkese açık olmayan hesabı herkese göstermek olduğunu yazmış avukatı. Yaptığı tabii ki çok yanlış bir şey de herkese açık değilse nasıl göstermiş onu anlamadım ben?

30-35 yaşlarında evli bir insanın hakaret veya küfür edeceğini sanmıyorum ama görmek lazım.
Evet zaten etmemiş. 'Neden annesine küfür ediyorsun?' dediği için hesabını açmış yayıncı arkadaş.

Levo'yu severim hatta takip ederim. Ama ceza normal bir anormellik göremedim.

Yayıncı olarak bunun yanlış olduğunu bilmesi gerekirdi.

Aldığı cezanın yatarı yok bu arada. O yüzden boş yere duyar kasmanın anlamı yok bence.

Levo'yu yeri geliyor binlerce insan takip ediyor. Orada o kişinin eşi ile veya sevgilisi ile çekilmiş fotoları sosyal medya hesabını göstermesi uygun olmamış. Şikayette varsa mecbur işlem yapılır.

Cezanın yatarı olsa karşı çıkardım ama yatarı olmayan bu tarz cezalar lazım yayıncıların daha dikkatli olması için. En kötü para cezaları arttırılabilir.

Bu itibarsızlaştırma suçu "sürtük" diyenler içinde geçerli mi?
İtibarsızlaştırmadan çok hakaret suçuna girer. Eğer böyle bir duruma maruz kaldıysanız reşitseniz kendiniz, reşit değilseniz aileniz aracılığı ile hakaret suçundan dava açabilirsiniz. Kısaca evet, geçerli.

@ÖzkanK

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

00:49'dan sonrasına bir bakabilir misin? Sanırım para cezasına çevrilemiyor, yatacakmış. TCK'da kaç yıla kadar ki olan cezaların para cezasına çevrilebildiğini tam bilemiyorum, bakacağım da böyle bir video gördüm.

Sicili temizse genelde birkaç gün sonra salınıyor çoğu kişi eğer işlediği suç büyük bir suç değilse. Sosyal medya üzerinden işlenen bir suçu bir influencer/yayıncı değil de kim alacak?

Arıyorum fakat bulamadım. 30-35 yaşlarında evli bir insanın hakaret veya küfür edeceğini sanmıyorum ama görmek lazım. Levo denen şahıs kendine edilen iltifata bile hakaretle cevap veren, her şeye ergen gibi sinirlenen garip bir kişi olduğu için muhtemelen haklıyımdır.
Levo tanıdığım en terbiyel insanlardan birisi.

00:49'dan sonrasına bir bakabilir misin? Sanırım para cezasına çevrilemiyor, yatacakmış.

Yok yatarı yok eminim o konuda. 1 gün gidiyorsun imza atıp çıkıyorsun.

Orada ki yoğunluğa göre belki 15 dk içinde de çıkarsın. En olmadı akşam mesai bitiminde çıkarsın.( orada zorluk çıkarıp 1 gece de yatırabilirler ama olacağını sanmıyorum öyle bir şeyin.) Sonuçta teslim olmaya sen kendin gidiyorsun. Zorla alma götürme bile yok.

2 yıl altı cezalar para cezasına çevrilir. Ama 2 yıl 1 ay olduğu için onun çevrilmiyor. Canan Kaftancıoğlu mesela 4 yıl 11 ay hapis cezası aldı. 1 saat içerisinde çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı