Twitch yayıncısı nasıl olunur?

ddr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar selam, ben Twitch'te yayın yapmak istiyorum. Hatta 1.5 saat FIFA 19 ve CS:GO yayını yaptım. CS:GO'da beceriksizim ve FIFA 19 eskidiği için kimse izlemez. Sizce ne yapsam tutarım. En azından 30 kişi izlese yeter yani. Sizce neler yapabilirim? Bir de Twitch de ilk yayınımı kimse izlemedi. Birisi geldi kurdi pkk yazdı gitti, ben de banladım ama böyle olmaz ki. Emek veriyorum. Sırf onun için Windows ekranına gelince ana sayfa görünüp de karman çorman yayın olmasın diye fotoğraftan logo yaptım, Windows ekranında logoyu çıkartıyorum gayet akıcı konuşuyorum. Son olarak, Twitch'de kendim hakkımda bilgi nasıl koyabilirim? Hani şöyle;

Sistem \ biyografi \ sosyal medya gibi.

Bir de mesela elraenn falan da ilk yayını 1-2 izlenmiştir, sizce büyük bir yayıncı nasıl olurum?

Aynı zamanda PC'den yayın yaparken tabletten yayını kontrol ediyorum. Genelde 8-10 saniye gecikmeli oluyor. 5 Mbps uploadım var ve 720p 60FPS yayın için 4000 kbps veriyorum. Ama 4000 kbps 720p için fazla ve gereksizmiş ben de 1080p 60FPS yayın yapacağım. Peki OBS de bir kere grafik ayarını yaptıktan sonra bir daha nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
13 e girmeme 1 ay var.
Şahsen konuşacağım, 13 yaşında birini izlemem. Twitch kullandığım bir platform değil ancak birini izleyecek olsam 18 yaş üstü birini izlemeyi tercih ederdim. Sana tavsiyem kendini geliştirip yayın açmaya başlaman.

Arkadaşlar selam, ben Twitch'te yayın yapmak istiyorum. Hatta 1.5 saat FIFA 19 ve CS:GO yayını yaptım. CS:GO'da beceriksizim ve FIFA 19 eskidiği için kimse izlemez. Sizce ne yapsam tutarım. En azından 30 kişi izlese yeter yani. Sizce neler yapabilirim? Bir de Twitch de ilk yayınımı kimse izlemedi. Birisi geldi kurdi pkk yazdı gitti, ben de banladım ama böyle olmaz ki. Emek veriyorum. Sırf onun için Windows ekranına gelince ana sayfa görünüp de karman çorman yayın olmasın diye fotoğraftan logo yaptım, Windows ekranında logoyu çıkartıyorum gayet akıcı konuşuyorum. Son olarak, Twitch'de kendim hakkımda bilgi nasıl koyabilirim? Hani şöyle;

Sistem \ biyografi \ sosyal medya gibi.

Bir de mesela elraenn falan da ilk yayını 1-2 izlenmiştir, sizce büyük bir yayıncı nasıl olurum?

Aynı zamanda PC'den yayın yaparken tabletten yayını kontrol ediyorum. Genelde 8-10 saniye gecikmeli oluyor. 5 Mbps uploadım var ve 720p 60FPS yayın için 4000 kbps veriyorum. Ama 4000 kbps 720p için fazla ve gereksizmiş ben de 1080p 60FPS yayın yapacağım. Peki OBS de bir kere grafik ayarını yaptıktan sonra bir daha nasıl yapacağım?

Kendini bir oyunda geliştir. Örneğin sürekli EU4 oynarsan ve insanlara bu oyun hakkında bilgili olduğunu gösterirsen küçükte olsa bir topluluk yaratırsın. Ama bundan önce ya YouTube'ya da Instagram gibi yerlerden belli bir nüfus almalısın. Yaşın küçük ama çok küçük değil. Kendini göstermek zorunda değilsin. Bir konu da uzmanlaş kısaca...

Artık Twitch'te popüler olmak biraz da şans işi. Hiç beklenmedik bir anda kliplik bir sahne yaşanınca izleyici patlaması oluyor.

EU4 gibi oyunlar sıkıcı oluyor. Peki sizce Age Of Civizilation 2 yani yenia dıyla Age Of History 2 de kendimi geliştirsem 30-40 izleyiciye ulaşırmıyım?

Ne gariptir ki senin gibi binlerce kişi yayın açıyor. Aralarından sıyrılmak için farklı şeyler yapman ya da başkalarının bir taraflarını yalaman gerek. Ben 2 kere deneme için LoL yayını açmıştım kamerasız-mikrofonsuz 3 kişi izlemişti ikisini de. Lakin bu yayınlarda destek oynadığım için izlendi, mid vs. oynasam izlenmezdi %90. Çok basit bir örnek. Düzenli açman da çok önemli.

Düşündüğünüz gibi değil. Bahsettiğiniz şahısın daha önceden 'Karınca Çiftliğim' adlı kanalı olduğu için ilk yayınları popüler olarak izlendi zamanında.
Size yardımcı olamadım ama bu detayı belirtmek istedim.

Geri
Yukarı