Twitch Yayını İçin DSLR Kamera Önerisi

keskinov

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,bir yakınım twitch yayınları yapmaya başlayacak ve olmuşken en iyisi olsun dedi.30.000 tl ye kadar bütçesi var.Yayınları yanı sıra video da çekebileceği evladiyelik bir kamera aramaktayız.İyi bir kamera önerisinde bulunursanız sevinirim.Marka takıntımız da yok iyi çeksin yeterli.

Kamerayı başka yerlerde de kullanacaksa DSLR almasını tavsiye ederim. Onun dışında en başta bu kadar para vermeye değmez. Her yayın yapan 3 bin 4 bin izlenmiyor. Belki 10 kişi bile izlemeyecek başta.

Öncelikle merhabalar,bir yakınım twitch yayınları yapmaya başlayacak ve olmuşken en iyisi olsun dedi.30.000 tl ye kadar bütçesi var.Yayınları yanı sıra video da çekebileceği evladiyelik bir kamera aramaktayız.İyi bir kamera önerisinde bulunursanız sevinirim.Marka takıntımız da yok iyi çeksin yeterli.
XT 4 alabilirsiniz. Kendi kitlensi XF16-80mm gayet güzel iş görür ama daha da profesyonel olsun derseniz Samyang 12mm f/2.0 alabilirsiniz. Bürçenin hepsini kamera yerine çevre birimlerine yatırmak daha faydalı olur, ELGATO Stream Deck, HyperX Quadcast Mikrofon, ikinci monitor, aydınlatma vs. gibi. Işık için GODOX SL-60W + Godox SB-BW-6090 Softbox ikilisi f-p ürünü güzel bir cihazdır.

XT 4 alabilirsiniz. Kendi kitlensi XF16-80mm gayet güzel iş görür ama daha da profesyonel olsun derseniz Samyang 12mm f/2.0 alabilirsiniz. Bürçenin hepsini kamera yerine çevre birimlerine yatırmak daha faydalı olur, Elgato Stream Deck, HyperX Quadcast Mikrofon, ikinci monitör, aydınlatma vs. gibi. Işık için GODOX SL-60W + Godox SB-BW-6090 Softbox ikilisi F-p ürünü güzel bir cihazdır.

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Sizce Sony'nin Alpha 7 serisi nasıldır

Kamerayı başka yerlerde de kullanacaksa DSLR almasını tavsiye ederim. Onun dışında en başta bu kadar para vermeye değmez. Her yayın yapan 3 bin 4 bin izlenmiyor. Belki 10 kişi bile izlemeyecek başta.

Haklısınız ben de olsam ben de bu kadar para yatırmazdım ama dediğim gibi kendisi hem video çekecek hem yayın yapacak belki fotoğrafta çeker.
Kendisi zaten varlıklı bir arkadaşımız. Dediğiniz birçok ürünü aldı streamdeck vs. bir tek mikrofon ve kamera kaldı. Mikrofonu HyperX quadcast s seçtik. Kamerası kaldı sadece.
Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Sizce Sony'nin Alpha 7 serisi nasıldır

Haklısınız ben de olsam ben de bu kadar para yatırmazdım ama dediğim gibi kendisi hem video çekecek hem yayın yapacak belki fotoğrafta çeker.
Kendisi zaten varlıklı bir arkadaşımız. Dediğiniz birçok ürünü aldı streamdeck vs. bir tek mikrofon ve kamera kaldı. Mikrofonu HyperX quadcast s seçtik. Kamerası kaldı sadece.
Samyang 12mm f/2.0 NCS CS Lens (Fujifilm X Mount) | Klasfoto.com.tr söylediğiniz bu lens
Fujifilm X-T4 Siyah + XF16-80mm Kit bir de bu kit sanırım

Son düzenleme:
30.000 lira bütçe varsa kesinlikle Sony alınır. Sony A7 III- A7 rııı. Lens olarak da 24mm-35mm-50mm f/1.8 alınır. Fotoğraf ve video için de harika olur.

30.000 lira bütçe varsa kesinlikle Sony alınır. Sony A7 III- A7 rııı. Lens olarak da 24mm-35mm-50mm f/1.8 alınır. Fotoğraf ve video için de harika olur.

Çok teşekkürler. Sony'i zaten düşünüyordum. Sanırım Twitch yayıncısı Elwind de ondan kullanıyor. Görüntü bayağı kaliteli. Sony'le Fuji arasında bir karar vereceğim sanırım.

Bir de ben bir şey soracağım. Bu 35mm 50mm vs ne anlama geliyor, farkları ne
Sony A7R III + Tamron 28-75mm Lens Kit | Novafotograf.com bu ürün nasıldır

Son düzenleme:
Çok teşekkürler. Sony'i zaten düşünüyordum. Sanırım Twitch yayıncısı Elwind de ondan kullanıyor. Görüntü bayağı kaliteli. Sony'le Fuji arasında bir karar vereceğim sanırım.

Bir de ben bir şey soracağım. Bu 35mm 50mm vs ne anlama geliyor, farkları ne

Sony A7R III + Tamron 28-75mm Lens Kit | Novafotograf.com bu ürün nasıldır

Full Frame sensör daha kaliteli ve avantajlıdır. Evladiyelik bir makine almış olursunuz.

35mm 50mm, bunlar görüş açısını ifade eder. Mm ne kadar artarsa görüntü o kadar yakınlaşır ve açı daralır. Mm ne kadar azalırsa görüş açısı o kadar genişler. Örneğin Manzara için 10-24mm. Portre için 35-50-75mm. Tele ve kuş fotoğrafçılığı için 200-600mm lens gibi gibi.

A7RIII + Tamron 28-75mm Güzel bir ikili olur. Hem fotoğraf hem video için güzel açılardır. Yayın açarken de açıları sizin için uygun olur. Bu kiti alabilirsiniz. Veya sadece Sabit odak prime lens de alabilirsiniz f/1.8 diyaframlı yada F/2.8

Full Frame sensör daha kaliteli ve avantajlıdır. Evladiyelik bir makine almış olursunuz.

35mm 50mm, bunlar görüş açısını ifade eder. Mm ne kadar artarsa görüntü o kadar yakınlaşır ve açı daralır. Mm ne kadar azalırsa görüş açısı o kadar genişler. Örneğin Manzara için 10-24mm. Portre için 35-50-75mm. Tele ve kuş fotoğrafçılığı için 200-600mm lens gibi gibi.

A7RIII + Tamron 28-75mm Güzel bir ikili olur. Hem fotoğraf hem video için güzel açılardır. Yayın açarken de açıları sizin için uygun olur. Bu kiti alabilirsiniz. Veya sadece Sabit odak Prime lens de alabilirsiniz f/1.8 diyaframlı ya da F/2.8

Ben onlara da bir bakayım sonuçta 30.000 TL para veriyoruz. Almışken en iyisi olsun.
Evet arkadaşlar. Herkese önerileri için teşekkür ederim. Tamron lens ve Sony a7riii modelini alacağız.

Yeni konular

Geri
Yukarı