Twitch yayını için Ses kartı önerisi

phyxius26

Centipat
Yayın yapmak için bir sistem toplamıştım birkaç yıl önce. Hâlâ daha durumu iyi, üst düzey olmasa da yayını kaldırabilecek güçte. Daha önceki denemelerimde arka planda cızırtı konuşma başlangıcında ses patlamaları yaşamaktayım.

Kulaklık: JWMaster i30 (kulak içi kulaklık)
Mikrofon: Snopy SN-340M ( taşıyıcı aparat ve pop filtresi mevcut montajladım)
Anakartım : MSI Z170A GAMING PRO CARBON M3

Yazılım olarak Voicemeeter Banana kullanmaktayım .. sanal ses sürücüleri A/B yi satın aldım ve verimli olarak kullanabiliyorum.

Her ne kadar çalışma şemasını oturttum desem de ses problemleri yaşamaktayım. Mevcut mikrofonun iyi olmadığının farkındayım.Mikrofonlu bir kulaklık alma fikrine sıcak bakmıyorum kullandığım kulakiçi kulaklıktan son derece memnunum. Yeni bir mikrofon alacak bütçem henüz yok, o yüzden hem ileriye yönelik bir yatırım olsun hemde problemimi belki çözer düşüncesiyle ses kartı almak fikrindeyim. Bilgisayarda PCI ve PCI-e slotlarının tamamı boş ve uygun, ben PCI-e slotunu kullanma taraftarıyım. Daha çok verim elde edeceğimi düşünüyorum. Piyasada 7.1 ses kartları varken 5.1 bir ses kartı almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Fakat seçeneklerim arasına iyi yorum almış bir 5.1 i yine de dahil ettim. İnternet üzerinde yaptığım araştırmalarda PCI-e kartlar arasında birkaç seçenek belirledim.

1)Creative Sound Blaster Audigy PCIe RX 7.1 Sound Card
2)ASUS Xonar DSX PCIe 7.1 GX2.5 Audio Engine
3)ASUS Xonar DGX PCI-E GX2.5 Audio Engine 5.1

bu üç seçenek arasında kararsız bir durumda kaldım. fiyat olarak kafa kafaya bir durumdalar. Donanım bilgisine güvenen birisi yardımcı olursa sevinirim. Kullanıcı deneyimi de önemli fakat fiyat performans olarak hangisi benim için daha verimli olur yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı