Twitch yayınları akşam donuyor

DIABLO36

Hectopat
İnternet paketim: VDSL 75 Mbps'e kadar. Buraya yakın zamanda bu şikayetim ile alakalı konu açmıştım ve çözüldüğünü sanarak konuyu kapatmıştım. Modem arayüzündeki değerlerim bu şekilde. SNR margin, hat zayıflaması gibi değerlerim sağlıklı mı? Çünkü gündüz vakitleri Twitch'te 1080P 60FPS kalitesinde yayın bakıyorum ve hiçbir donma, takılma olmuyor. Akşam saatleri 20.00'den sonra 1080P 60 FPS yayın izlemek neredeyse imkansız ve eziyet oluyor çünkü 10 saniyede bir donuyor yayın. Bunu farklı tarayıcıda denedim, çerezleri vs. temizledim yine denedim hatta Twitch masaüstü uygulamasını indirdim oradan da denedim bahsettiğim sorun, bahsettiğim zaman dilimine geçince donmasından izletmiyor. Sorun belki PC'de veya virüs vardır diye telefondan aynı interneti kullanarak bakıyorum ama orada da değişen bir şey yok. Telefonun kendi internetinden açtığım zaman aynı kalitede hiçbir sorun yaşamıyorum. Bu bağlamda sorunum internetimde oluyor sanırım. Speedtest üzerinden ortalama 19-23 arası ping ve 65-70 Mbps arası hız almaktayım. Sizce akşam saatlerinde yaşadığım bu sorunun nedeni nedir? Çünkü telefon internetinde sorun yaşamadığım için sorun belli ki internetimde. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    14 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de bir kaç gündür benzer sorun var. Şimdiye kadar olmayan bir şeydi. Belli ki twitch'de yada İss'lerde sorun var. Bekleyelim görelim.

Neredeyse son bir buçuk, iki haftadır bu sorunu yaşamaktayım. Pandemi ve yasak döneminde dahi akşamları daha fazla yoğun olduğu zamanlarda bir sorun olmuyorken şu an akşam saatlerinde hangi yoğunluk oluyor da donuyor anlamış değilim gerçekten.

Merhabalar tahmin ediyorum ki sorununuz saat 19:00 civarı başlayıp 01:00 ya da 00:00 civarı son buluyor. Benzer bir durumu yıllarca, farklı farklı dönemlerde yaşadım. Bu saat aralıklarında ping değerleri aşırı yükseliyordu ne oyun oynanıyor ne video izleniyor kullanılmaz hale geliyordu. Çözmek için birçok yolu denedim ama nafile. Birilerine anlattığınızda inanmıyorlar, çoğu insan durumu anlamıyor ya da farkında bile değil. Müşteri temsilcileri de dahil hiçbir bilgileri yok bu durum hakkında. Sorunu çözmek için o kadar uğraştım ki son uğraştığımda konu üst düzey yetkili kişilere kadar ilerledi, yetkililer duruma çözüm bulamayınca kişisel cep numarasını vermişti, sorun olan saatlerde bana direkt ulaşın ki sorunu çözmeye çalışalım diye. Hiçbir sonuç alamamıştım sorun olan dönemlerde 19:00 - 01:00 arası interneti kullanmamaya alıştım. 😄 Umarım sizlerin de sorunu benim uzun süre yaşadığım gibi değildir çözüm bulursunuz ya da bulunur.

İnternet hızımda bir düşüklük, pingimde de bir yükseliş olmuyor. YouTube üzerinde video izlerken akşam veya gündüz fark etmiyor, sorunsuz bir şekilde izliyorum. Benim yaşadığım sorun sadece Twitch yayınları ve akşam belirttiğim saatlerde başlıyor.

İnternet paketim: VDSL 75 Mbps'e kadar. Buraya yakın zamanda bu şikayetim ile alakalı konu açmıştım ve çözüldüğünü sanarak konuyu kapatmıştım. Modem arayüzündeki değerlerim bu şekilde. SNR margin, hat zayıflaması gibi değerlerim sağlıklı mı? Çünkü gündüz vakitleri Twitch'te 1080P 60FPS kalitesinde yayın bakıyorum ve hiçbir donma, takılma olmuyor. Akşam saatleri 20.00'den sonra 1080P 60 FPS yayın izlemek neredeyse imkansız ve eziyet oluyor çünkü 10 saniyede bir donuyor yayın. Bunu farklı tarayıcıda denedim, çerezleri vs. temizledim yine denedim hatta Twitch masaüstü uygulamasını indirdim oradan da denedim bahsettiğim sorun, bahsettiğim zaman dilimine geçince donmasından izletmiyor. Sorun belki PC'de veya virüs vardır diye telefondan aynı interneti kullanarak bakıyorum ama orada da değişen bir şey yok. Telefonun kendi internetinden açtığım zaman aynı kalitede hiçbir sorun yaşamıyorum. Bu bağlamda sorunum internetimde oluyor sanırım. Speedtest üzerinden ortalama 19-23 arası ping ve 65-70 Mbps arası hız almaktayım. Sizce akşam saatlerinde yaşadığım bu sorunun nedeni nedir? Çünkü telefon internetinde sorun yaşamadığım için sorun belli ki internetimde. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Eğer Google Chrome kullanıyorsan Edge dene ben onu kullanıyorum Twitch için FPS sorunu düzeldi.
Bende de oluyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı