Twitch'te 1080p yayın izlenmiyor

respuNN

Hectopat
Daha fazla  
Başlıkta da yazdığı gibi Twitch'te 1080P60 yayın izleyemiyorum, donuyor. Opera, Edge gibi browserları denedim yine donuyor. İnternet değerlerim 82 download - 8 upload. Tablet, telefon gibi diğer cihazlarda sıkıntı yok, çok rahat izleyebiliyorum. Laptop kullanıyorum(Lenovo Y40-70) ekranım 1080P ve 60Hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda Türk Telekom genelinde büyük bir erişim sorunu var. Wi-Fi sürücünüzü güncellemeyi denediniz mi bu arada?

Ben de TurkNet kullanıyorum. 35 Mbps internetim YouTube ile 4K açabililrken, Twitch sürekli donuyor.
Başlıkta da yazdığı gibi Twitch'te 1080P60 yayın izleyemiyorum, donuyor. Opera, Edge gibi browserları denedim yine donuyor. İnternet değerlerim 82 download - 8 upload. Tablet, telefon gibi diğer cihazlarda sıkıntı yok, çok rahat izleyebiliyorum. Laptop kullanıyorum(Lenovo Y40-70) ekranım 1080P ve 60Hz.
Sadece internet hızı değil, ping de önemli düşük yayın gecikmesini kapatabilirsiniz. Çok yüksek ihtimalle sorun çözüme kavuşacaktır.

Bende TurkNet'liyim ve aynı sıkıntı bende de olmuştu. Sonradan ne yaptıysam düzeldi. 100 MB / 8 upload alıyorum. Sana tavsiyem DNS bilgilerinin otomatik olarak ayarlanmasını sorunun devam etmesi halinde modeme reset atarak tekrar bir kurulum sağlamanızı ve modem DNS ayarlarından 193.192.98.8 / 212.154.100.18 numaralı TurkNet DNS'lerinin ayarlanmasını, internet erişimi sağlayan cihaz ayarlarının kontrol gibi konularda donanımsal destekler sağlanmasını ve kablolu bağlantı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Geri
Yukarı