Twitch'te 720P yayın izleyemiyorum

woycle

Hectopat
Merhabalar 1-2 hafta önceye kadar Speedtest sitesine bile saniyesinde girerken bu aralar bir sıkıntı yaşıyorum 20 dk lık 1080P videoyu hic donmadan sıkıntı yaşamadan izler iken Twitch'te 720P yayın izleyemiyorum YouTube'da 1080P zaten imkansız 720P dona dona izliyorum.

İnternet hızım;
Screenshot_1.png

Kablolu bağlantı kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 54
Aşırı yoğunluktan dolayı olabilir. Malum netflix youtube gibi platformlar gibi twitchde de aynı problem olanilir.

Ama her şeyde böyle en basiti bir oyunun loading screen in de bile yavaş yükleniyor Netflix desen oda zar zor anlamadım gitti eskiden 35MB kullanıyordum bundan hızlıydı vallaha.

Bende hız testi sitesine önceden hemen giriyordum şimdi donuyormuş gibi oluyor. Kağıt üstündeki hızların anlamsız olduğunu düşünüyorum. Sanki psikolojik olarak tatmin etmek için yüksek gösteriyorlar aslında daha düşük hızda bağlanıyoruz. Yoksa 60 Mbps internet ile 720P yayın izleyememek neyle açıklanabilir?

Bende hız testi sitesine önceden hemen giriyordum şimdi donuyormuş gibi oluyor. Kağıt üstündeki hızların anlamsız olduğunu düşünüyorum. Sanki psikolojik olarak tatmin etmek için yüksek gösteriyorlar aslında daha düşük hızda bağlanıyoruz. Yoksa 60 Mbps internet ile 720P yayın izleyememek neyle açıklanabilir?

Ayyyyyyyyynen öyle kesinlikle katılıyorum kağıt üzerindeki hızlarla icraat da aldığımız hızın uzaktan yakından alakası yok 10 MB download alan cocuk 1080P video izlerken 60 MB download ile 720P zar zor izliyorum.
Yayın zaten açmıyor bile anca video izleyebiliyorum işte bu corona yokken gayet iyiydi 35mb ile ucuyordum ya ciddi anlamda

Ayyyyyyyyynen öyle kesinlikle katılıyorum kağıt üzerindeki hızlarla icraat da aldığımız hızın uzaktan yakından alakası yok 10 MB download alan cocuk 1080P video izlerken 60 MB download ile 720P zar zor izliyorum.
Yayın zaten açmıyor bile anca video izleyebiliyorum işte bu corona yokken gayet iyiydi 35MB ile ucuyordum ya ciddi anlamda

Takıldığı an film kopuyor bende zaten boşa para ödüyoruz bunlara.

İnterneti yavaşlatmıyorlar doğrudan video içerik sitelerini yavaşlatıyorlar. Merak edenler "net neutrality" konusunu araştırabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı