Twitch'te bitrate düşüyor

Kirigaya Kazuto

Hectopat
Arkadaşlar Twitch'te ciddi bir bitrate problemim var. YouTube'da 4000 bitrate ve gecikme en fazla yarım saniye olarak yayın verebiliyordum. Sonradan Twitch'e geçme kararı aldım. Almaz olaydım. Şu an yayınları 2000 bitrate bile veremiyorum hatta bitrate 199'a falan düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Şu ana kadar denediğim şeyler.
-Kodlayıcı ayarlarını değştirmek(bunu en son denedim)
-İnterneti kullanan programları tespit edip kapatmak.
-Nvec kullanmak yerine H264 kodlayıcı kullanmak.
-Ekran kartına yük bindiğini düşündüğümden ekran kartını serinletmek (hotspot değeri 70 derece civarıydı fanlarını %80 oranda açtım)
-İnternetin upload ve download değerlerine yayından önce en az 5 kez bakmak (ortalama olarak 20-50 arası download, 8-21 arası upload, 19-40ms ping değerim var)
-Twitch yayın sunucusunu değiştirdim(sunucuları test etmek için twitchtest adlı programı kullandım en iyi sonuç tahmin edeceğiniz gibi Almanya sunucularından geldi 93ms ping 4400 bitrate Almanya Frankfurt (2), Fransa Paris (2) neredeyse aynı değerlerde geldi, Almanya dusseldorf sunucusuda bu değerlere yakın geldi)

Sizce sorunum tam anlamıyla nedir? Belirttiğim gibi ben bu internet ile YouTube'da canlı yayın yapıyordum hatta 4000 bitrate sabit veriyordum sadece Fortnite oynayamıyordum onun dışındaki csdir dauntless ve minimum tüm Online oyunları sorunsuz şekilde kayıpsız gecikmesiz oynuyordum.

Geri
Yukarı