Twitch'te hakaret eden kullanıcıya dava açabilir miyim?

serkannx

Centipat
Daha fazla  
Twitch'te anonim bir kişi bana ağır hakaretlerde bulundu.
Anonim olduğundan dolayı bu kişi hakkında nickname dışında herhangi bir bilgiye sahip değilim, küfür ettikten sonra büyük ihtimalle ya kullanıcı adını değiştirdi ya da hesabını devre dışı bıraktı(hesabına ulaşamıyorum) benim bu kişi hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunma ihtimalim var mı, bu kişiye dava açmak için sadece nickname ismiyle(savcılık yoluyla vs.) Ad-soyad bilgilerine ulaşabilir miyim ve bu süreç kaç ay sürer?

Anonim olduğundan dolayı bu kişi hakkında nickname dışında herhangi bir bilgiye sahip değilim, küfür ettikten sonra büyük ihtimalle ya kullanıcı adını değiştirdi ya da hesabını devre dışı bıraktı(hesabına ulaşamıyorum) benim bu kişi hakkında herhangi bir suç duyurusunda bulunma ihtimalim var mı, bu kişiye dava açmak için sadece nickname ismiyle(savcılık yoluyla vs.) Ad-soyad bilgilerine ulaşabilir miyim ve bu süreç kaç ay sürer?
Ağır küfür derken? İlk kim başlattı?

Twitch'te nick değişmiyor bildiğim kadarı ile. Belki mail yolu ile değişebilir(yanlışım olabilir). Dava açsanda boşa uğraşırsın takma geç. Çoluk çocuk dolu söveni takmıyorum bile. Ailem yok ailevi küfür yesemde takmıyorum.

10 sene sürmez. Gayet kısa sürede evine tebligat bile ulaşır ve yıllar sürmeden sonuç alabilirsin ama bunu yapan kişinin çocuk olduğuna ihtimal verirsek bir şans daha vermeni öneririm.

Acımayın açın davanızı hocam. Nickname değişse bile dava açtığınız zaman giydiği donun markasına kadar öğrenebilirsiniz. Yani adını değiştirmek bir kaçış yolu değil.

Cevaplarınız için teşekkürler, benim asıl sormak istediğim nickname ile bu kişinin bilgilerine ulaşıp ulaşamayacağımdı internette çok fazla bilgi kirliliği var Twitch'in şirketinin Amerika'da bulunduğundan dolayı kişinin bilgilerini paylaşmadığını söyleyen vs. belki bu konuda tecrübesi olan bir arkadaşa denk gelirim diye bu konuyu açmıştım en iyisi gidip bir avukatla görüşmek olacak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı