Twitch'te müzik açmak telifli mi?

BykEneS

Hectopat
Selamlar. Yeni yeni Twitch'te CS:GO yayınları yapmaya başladım ve arkada Spotify'dan müzik açıyorum bazen (Spotify Premium). Ama sonradan telif muhabbetlerine denk geldim, araştırdım ama pek bir sonuca rastlayamadım. Şimdi ben yayında ne dinleyebilirim? Spotify'dan açtığım müzikler telif problemi doğurur mu? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bildiğim kadarıyla şimdilik kimse ciddi bir yaptırım yemedi ama şu an Twitch'de telifli müzikler yasak. Eskiden sadece yayın tekrarının sesi kısılıyordu ama artık yayın tekrarı ve kliplerden dava yeme şansı var. Ayrıca birkaç tanıdığımdan telif yüzünden Twitch üzerinde elde ettiği kazançtan pay kesildiğini duydum.

Selamlar. Yeni yeni Twitch'te CS:GO yayınları yapmaya başladım ve arkada Spotify'dan müzik açıyorum bazen (Spotify Premium). Ama sonradan telif muhabbetlerine denk geldim, araştırdım ama pek bir sonuca rastlayamadım. Şimdi ben yayında ne dinleyebilirim? Spotify'dan açtığım müzikler telif problemi doğurur mu? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yayın sırasında da yiyebilirsin ve en garanti telif yemeyeceğin yer Twitch'in kendi yapımı olan Twitch Soundtrack indirebilirsin.
Spotify kendi dinlemeniz için bir hizmet yani onlarda telif atabilirler.

Yayın sırasında da yiyebilirsin ve en garanti telif yemeyeceğin yer Twitch'in kendi yapımı olan Twitch Soundtrack indirebilirsin.
Spotify kendi dinlemeniz için bir hizmet yani onlarda telif atabilirler.

Hortlatıyorum ama Eyvallah kanka bende böyle bir şey bakıyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı