Çözüldü Twitch'te şirket açmak zorunlu mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JustLewn

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben şimdi yayınlarımı açtım abonelik açma zamanına geldi bana iştirak kısmı geldi orayı tamamlasam aboneler gelse fakat ben o parayı çekmesen illaki şahıs şirketi vs açmam gerekiyor mu veya açmasam borç falan gelir mi kartıma? Aboneliği açan arkadaş zaten para birikmez diyor. Benim şu ana kadar bildiğim tek şey parayı çekmezsem hiçbir sıkıntı olmaz ve şahıs şirketi açmam da gerekmez.
Eğer şirket falan açmamız gerekiyorsa boşa uğraşmışım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Parayı hesabınıza almadığınız sürece gerek yok. Yakında bir usul kanunu değişikliği olabilir. Bu değişiklik sonrası sadece bir banka hesabı ile vergilendirileceğimiz söylentisi var. Şimdilik abonelikleri açıp, ödeme kısmında "HOLD MY PAYMENTS" seçeneğini seçin. Bu durumda herhangi bir vergi mükellefliğiniz doğmayacaktır.

Parayı hesabınıza almadığınız sürece gerek yok. Yakında bir usul kanunu değişikliği olabilir. Bu değişiklik sonrası sadece bir banka hesabı ile vergilendirileceğimiz söylentisi var. Şimdilik abonelikleri açıp, ödeme kısmında "hold my payments" seçeneğini seçin. Bu durumda herhangi bir vergi mükellefliğiniz doğmayacaktır.

Benim yaşım şimdi 16.5 - 17 falan abimin bir kartını girsem abime hiçbir şekilde bir vergi olayı falan olmayacak o zaman çekmediğim sürece. Bir de şimdi yayıncı arkadaşıma sordum 100 dolar olunca otomatik atıyormuş "hold my payments" desek bile otomatik atar mı?

abimin bir kartını girsem abime hiçbir şekilde bir vergi olayı falan olmayacak o zaman çekmediğim sürece.
Kart bilgisi değil hesap bilgisi girmeniz istenir zaten.
100 dolar olunca otomatik atıyormuş
Hayır, arkadaşınız yanlış bilgi vermiş. Bizzat aynı yöntemle aylardır ödeme almıyorum, kazancım ödeme eşiğini geçeli aylar oldu.

Çözüm
Kart bilgisi değil hesap bilgisi girmeniz istenir zaten.

Hayır, arkadaşınız yanlış bilgi vermiş. Bizzat aynı yöntemle aylardır ödeme almıyorum, kazancım ödeme eşiğini geçeli aylar oldu.

Fakat şöyle bir sıkıntı var ödeme bilgilerini girin diyor benim yaşım 18'den küçük oraya kendimi 18 olarak göstersem sıkıntı olur mu? Şu anda gösterdim senin dediğin gibi hold my payments yaptım ve aboneliğim açıldı çok sağ ol önceki konularımda da yardım ettin senin gibi kral bir insan görmedim adamsın.

Sıkıntı olacağını sanmam, bilgilerinizi doğru olarak girin. Twitch üzerinde +13 herkes yayın açabiliyor. Rica ederim, sorunlarınızı çözebildiysem ne mutlu.

Yeni konular

Geri
Yukarı