Twitch'te yayın açarken ping problemi

Patrixcs

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Marsilya
Routeramın arayüzünde bant genişliği kontrölü diye bir ayar var. Onda upload hızında kısıtlama yapınca ping çıkmıyor. Fakat deli gibi donmalar ve kasmalar drop frame yiyorum.

İnternet hızım: Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.

Ve yapmış olduğum deneme Twitch yayınım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Bant genişiği kontrölünü bırakınca da ping tavan yapıyor. Fakat yayın drop frame yemiyor. Ve kasmadan yayın açılıyor.

Routerımdaki arayüz.
2020.03.21-00.52.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Anlatamadım sanırsam durumu. Archer C50 model bir router aldım. Bandwidth Control diye bir ayarı var. Önceden de TD-W9973 V3 kullanıyordum. Pingim 15ten 17 oluyordu. Ve üstüne 1080P@60FPS yayını çok rahatllıkla açabiliyordum. Şimdi ise bandwidth Control ayarı yapmayınca drop frame veya kasmalar yemiyorum. Fakat ping yükseleliyor o ayarı aktif yapınca da. Drop frame ve donma yiyip duruyorum. Fakat pingim stabil 21 ms oluyor. Ben buna çözüm bulmak istiyorum. Çok rahat 1080P@60FPS yayın açabilirken eski modemle şimdiki router ile açamıyorum. Ve router daha yeni aldım.
Ben hala sorunumu çözemedim. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı