Twitch'ten gelen "hesabınızda şüpheli bir etkinlik tespit edildi." maili

Lysate

Decapat
Öncelikle merhabalar. Konuda da belirttiğim gibi Twitch'ten böyle bir mail aldım. Bunun nedeni birisinin benim hesabıma bağlanmaya çalışması olabilir mi? Veya son dönemlerde artan kara para aklama mevzusundan dolayı yayıncılar denetleniyor mu? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler.

Edit: Twitch'te ödenebilirlik kısmım dün "Ödenebilir"di. Lakin mailden sonra "Bekleme"de olmuş. O yüzden scam maili olduğunu düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• 12.JPG
    92,3 KB · Görüntüleme: 399
Son düzenleme:
Bana böyle bir şey gelmedi. Açıkçası gönderenin bağlantısını kontrol edin. Gerçek Twitch mi?
Şu an çok fazla oltalama E-postası atılıyor.

Para kazanma vs gibi durumunuz yoksa dikkate almamaya çalışın. Zira fake mail bile olabilir.

Scam gibi geldi. Support linki Twitch'e ait fakat tuhaf bir üslup var metinde. Böyle büyük bir şirket olsam böyle bir mail atmazdım sanırım...

IP Adresinizi buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz ne alaka onu anlamadım? Bence siz önce bir gönderen adresin güvenilirliğini kontrol edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…