Twitter gelir vergisi nasıl ödenir?

duayensurfer

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Benim Twitter'da bir hesabım var aylık tahmini 3-4 bin TL geliri var. Twittera tik alıp başvuru yaptım IBAN'ımı tanımladım vergiyi otomatik kesiyor sanırım zaten %15 çekerken.

Yalnız bir şey okudum doğruluğunu bilmiyorum, bağ-kur muhabbeti diye bir şey var onun dışında. Bağ-kur primi en az aylık 5-6 bin TL'den başlıyor. Bunu ödeme imkanım yok benim. Şu anda sigortalı değilim bir yerde çalışmadığım için veya üstüme bir sigorta yok bu arada. Yani twittera mail attm başvurumu iptal edemeyeceklerini söylediler artık. Yani pişman oldum başvuru yaptığıma biraz endişelendim açıkçası. Twitter bu aylık geliri otomatik hesabıma tanımlasa da tanımlamasa da bu bağ-kur muhabbeti mi çıkacak başıma benim? Yoksa bunun bir gelir sınırı mı var mesela 900.000 TL ve üstü için mi bağ-kur zorunlu?

NOT: Gerekirse bu parayı çekmem, o hesapta durur ama Twitter otomatik belirlenen banka hesabına bu parayı tanımlıyor diye biliyorum. Parayı çekmediğim sürece BAĞKUR ödeme gibi bir durum çıkar mı diye düşünüyorum başıma. Yani amacım parayı çekip vergiden kaçmak değil

Son düzenleme:
Adınıza bir şirket yoksa şahıs şirketi açabilirsiniz hocam, gerekli şartları incelersiniz. Bunun belirtmemin sebebi Şahıs şirketi açarsanız devlet 1 yıl boyunca Bağ-Kur priminizi karşılıyor.

Bahsettiğiniz çoğu olayı bilmiyorum, bildiğim kadarıyla belirttim siz detaylıca şahıs şirketini araştırabilirsiniz.

Geri
Yukarı