Twitter hakaret davasında kişisel bilgileri paylaşır mı?

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Merhaba, mesela biri yaptığım yorumda apaçık ailevi değerlere küfür etti ama başkasına cevap verdi. Cümlesinden bana hitap ettiği anlaşılıyor fakat hiçbir şekilde ismimden bahsetmemiş veya bana cevap vermemiş, yorumuma yanıt veren başka birine yazmış. Böyle bir durumda Twitter kişisel bilgileri paylaşır mı veya dava durumu ne olur? Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim.

Mahkemeyle paylaşır. Paylaşmama durumu 2000'lerin başı için geçerliydi. Artık internet yasaları, son zamanlardaki sosyal medya düzenlemeleri var.
Peki uğraşmaya değer mi hele ki reşit olmaya yakın bile değilken? Avukat masrafı vs. ne oluyor acaba açıklayabilir misiniz? Fake hesap bu arada, hiçbir bilgi vs. yok profilinde, ayrıca üstteki hocamın dediği gibi saptırılma durumu ne olur?

Peki uğraşmaya değer mi hele ki reşit olmaya yakın bile değilken? Avukat masrafı vs. ne oluyor acaba açıklayabilir misiniz? Fake hesap bu arada, hiçbir bilgi vs. yok profilinde, ayrıca üstteki hocamın dediği gibi saptırılma durumu ne olur?
Saptırılma durumu bilmem, eğer direkt senin profilinde ve gönderinde etmediyse bir kılıfını bulup yırtabilir ima etse bile. Dava tersine dönebilir, bunlar hep ihtimal dahilinde.

Ben olsam uğraşmazdım, eninde sonunda o etmese başkası bir şekilde küfür edecek. İnternette dengesiz çok maalesef. Engelle geç.

Geri
Yukarı