Twitter para kazandırıyor mu?

ElonMuskk

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Twitter'ın para kazandırığına dair çok gönderi gördüm platformda. Para kazanmayı açmak için belirli şartlar var tabii mesela minimum 500 takipçi görüntülenme vesaire. Twitter gerçekten kazandırıyor mu veya kazandırıyorsa ne kadar getiriyor? Örneğin attığım birkaç gönderi tutmuştu ve birisi 3 milyon görüntülenme almıştı, ondan ne kadar kazanabilirdim? Bir kullanıcı kazancına dair bir ekran görüntüsü atmış bunu bırakıyorum aşağıya.

Screenshot_20230820_012012_com.twitter.android.jpg

GVK 20/B maddesine dayanarak devlet vergiyi dayarsa hepsi mort olur ki bence olacaktır da. Para kazanmadan öncesinde bu işi devlete bildirip belli bir vergi ödemeyi kabul etmek lazım daha sonra faiziyle dayanmasınlar kapıya diye. Benimki sadece tahmin ama bu iş ciddiye binerse böyle olacaktır.

Gvk 20/B maddesine dayanarak devlet vergiyi dayarsa hepsi mort olur ki bence olacaktır da. Para kazanmadan öncesinde bu işi devlete bildirip belli bir vergi ödemeyi kabul etmek lazım daha sonra faiziyle dayanmasınlar kapıya diye. Benimki sadece tahmin ama bu iş ciddiye binerse böyle olacaktır.

Ne kadar kazandırdığına bağlı şimdi hocam aylık 2K falan kazandırıyorsa düzenli tweet ararım vergi falan veririm sorun değil. Ne kadar kazanırım onu bilmiyorum sadece az kazandırıyorsa uğraşmaya değmez.

Ne kadar kazandırdığına bağlı şimdi hocam aylık 2K falan kazandırıyorsa düzenli tweet ararım vergi falan veririm sorun değil. Ne kadar kazanırım onu bilmiyorum sadece az kazandırıyorsa uğraşmaya değmez.

Görüntülenmeye bağlı değişiyor para, 100K başına 1 dolar galiba. O ay düzgün bir etkileşim alamazsan vergiler yüzünden zarara bile girebilirsin. Sıkıntılı iş yani.

Vergiler yüzünden niye zarara gireyim ki kazandığım üzerinden ödemiyor muyum vergiyi.

Faiz olayı var, eğer zamanında bu aldığın kazancı devlete bildirmezsen devlet belli gün sayısına göre faiz koyuyor aldığı vergiye. Misal faiziyle beraber senden 3K vergi istendi ama sen sadece 2K para kazanmışsın da olabilir.

Geri
Yukarı