Twitter'da açılan "#ertelemedeğiliptalistiyoruz" 2 milyona yaklaştı

Haftalardan beri gündemde. Sıkıldım artık cidden, arkadaş hepinizin mi ailesinde kronik sorunlu insan var, hiçbiriniz mi çıkma saatlerinde istediğiniz yerleri gezmiyor musunuz? Artık kafayı yiyeceğim. Kaç haftadır zamanlarını boş şeylere harcayacaklarına biraz çalışsalar olacak bitecek. Zaten 1 Kasım'a kadar. Epi topu 2 bilemedin 3 ünite. Gerçekten eğitim sistemi berbat, bunu zaten kabul ediyoruz. Ama bu ülkenin öğrencileri de berbat. 2 konuya çalışmaktan aciz olanlar YKS'yi nasıl yapacak aklım almıyor.

Haftalardan beri gündemde. Sıkıldım artık cidden, arkadaş hepinizin mi ailesinde kronik sorunlu insan var, hiçbiriniz mi çıkma saatlerinde istediğiniz yerleri gezmiyor musunuz? Artık kafayı yiyeceğim. Kaç haftadır zamanlarını boş şeylere harcayacaklarına biraz çalışsalar olacak bitecek. Zaten 1 Kasım'a kadar. Eli topu 2 bilemedin 3 ünite. Gerçekten eğitim sistemi berbat, bunu zaten kabul ediyoruz. Ama bu ülkenin öğrencileri de berbat. 2 konuya çalışmaktan aciz olanlar YKS'yi nasıl yapacak aklım almıyor.
20 tane ders olunca 2-3 ünite çok oluyor. Hepsini aklında tutmak daha zor.
Hele uzaktan eğitimle...Yüzyüze olunca çok daha verimli oluyordu.

Bence hocam hayatlarımızı kendimizi geliştirmemiz belirler ben böyle düşünüyorum. Okulu yarıda bırakıp milyoner olanlar mevcut yani önemli olan kendimizi geliştirmek bence.
Hocam orada burada babanıza veya başka bir aile bireyinize ait bir şey yoksa o iş zor ya da yaş. Bu ülkede sizin tüm geleceğinizi bir kağıt parçası olan sınav belirliyor maalesef. Kendinizi geliştirseniz bile diploma denilen bir kağıt parçanız yoksa kendinizi geliştirmek bir yere kadar oluyor çünkü. Herkes diplomaya bakıyor ne yazık ki.

Hocam orada burada babanıza veya başka bir aile bireyinize ait bir şey yoksa o iş zor ya da yaş. Bu ülkede sizin tüm geleceğinizi bir kağıt parçası olan sınav belirliyor maalesef. Kendinizi geliştirseniz bile diploma denilen bir kağıt parçanız yoksa kendinizi geliştirmek bir yere kadar oluyor çünkü. Herkes diplomaya bakıyor ne yazık ki.
Yaşam zor hocam.

Yalnız bu 8 ve 12. sınıfları da açıyorlar. Sınav da var. Mutasyonlu virüs yayılıyor. Gidişat hiç iyi değil.
Bu arada bir şey sormak istiyorum. Şimdi ailem dedi ki eğer okula gitmek zorunda değilsem haftaya okula gitmeyeceğim. Okula gitmek zorunlu mu? 8. sınıfım.
Dilekçe verip, gitmeyebilirsin. Veli izni gerekli.

Yeni konular

Geri
Yukarı