Twitter'da yine liselerle alakalı bir tag açıldı

Ozzcan

Decapat
Merhaba. Bugün hem benim hem de başkalarının açtığı konulara benzer bir konuyu konuşmak istedim. Twitter'a girdim. Bir gündeme bakayım diye. Ve taglarda #liselereiptal tagını gördüm. Ve tıkladım. Geçenlerde sınavların iptalini isteyen kesim şimdi de bu tagı açmış. Bu isyanları ve itirazları pek önemsemiyorlar. Yani neden hala inadına bu konu ile ilgili tag açıyorlar. Zaten sizi duysalardı illaki bir şeyler yaparlardı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğitim 1 yıl ertelenmesi lazımdı. Online ders hiç verimli değil. Sınavlar konusunda değinmiyorum bile. Tamamen komedi. 33 ilde mutasyonlu virüs var. Yayılma hızı ve öldürücülüğü daha fazla hem de. Bu halde sınav konusunda ısrarcı olmaları canımızın ne kadar değersiz olduğunu ve eğitim sisteminin berbatlığını gösteriyor.

Merhaba. Bugün hem benim hem de başkalarının açtığı konulara benzer bir konuyu konuşmak istedim. Twitter'a girdim. Bir gündeme bakayım diye. Ve taglarda #liselereiptal tagını gördüm. Ve tıkladım. Geçenlerde sınavların iptalini isteyen kesim şimdi de bu tagı açmış. Bu isyanları ve itirazları pek önemsemiyorlar. Yani neden hala inadına bu konu ile ilgili tag açıyorlar. Zaten sizi duysalardı illaki bir şeyler yaparlardı. Siz ne düşünüyorsunuz?
İnsanların canının bir önemi yok. Herkes sınavdan kaçmak için böyle yapıyorlar diye düşünüyor. Fakat bir düşünün. Tüm ortaokullarda sınavlar iptal edilmiş, üniversitelerde sınavlar online oluyor. Salgın o kadar çok arttı ki her yerde var artık. Benim annem hasta mesela. Sırf korona var diye okullar açılmıyorken ben sınav için okula gittiğimde hastalık kaparsam ve anneme bulaşırsa vebali kimin boynuna olacak? Bazı insanlar çok sığ düşünüyor.

Kafayı yemek üzereyim. Nerede doğdum ben, yaşadığımız şeylere bak. Yine halimize şükür ama yaşanılmaz burada. Diğer ülkelerin hepsi neredeyse sınavları iptal etti, okulları dondurdu bizim halimize bak. Gelecek kaygısı mı dersin, stres mi dersin insan psiklojisi artık bir yere kadar dayanıyor. Yeter vallahi biz ne yaşadık böyle bir yıldır. Adamlar okul açmak için ellerinden geleni yapıyorlar işe bak. Diğer ülkelerde gençler geleceğimizdir deyip ellerinden geleni yapıyorlar. Hollanda'da sanırım gençlere yüklü miktarlarda destek yapılmış. Bizim halimize bak. Ama Allah'a şükür yine yaşayacak bir yerimiz var. Afrika'da doğmak vardı birde burada. Halimiz çok kötü ama olana da şükür etmezsek kötü olur.

1. sınıflar ne olacak? 8. sınıflar ne olacak? Ana sınıfları ne olacak? Bunları yanıtlandırırsanız kabul edeceğim.
Onlar hariç tabii. Sınav grupları ve 1. sınıflar devam edecek. 1 sınıfta mesela 10 kişi olacak ve böylece sosyal mesafe olacak. Eğer sosyal mesafeyi karşılayamıyorlarsa ertelenmeli. Hem öğrencilerin akademik hayatı kötü etkileniyor hem de psikolojik açıdan zor duruma düşüyorlar.

Onlar hariç tabii. Sınav grupları ve 1. sınıflar devam edecek. 1 sınıfta mesela 10 kişi olacak ve böylece sosyal mesafe olacak. Eğer sosyal mesafeyi karşılayamıyorlarsa ertelenmeli. Hem öğrencilerin akademik hayatı kötü etkileniyor hem de psikolojik açıdan zor duruma düşüyorlar.

Hocam sosyal medyada görmüştüm. Bir veli aynen şunları yazmış:

Okula spider-man maskeli gitmiş çocuğum eve Iron Man maskesi ile döndü.

Ne kadar doğrudur bilemem.

Yeni konular

Geri
Yukarı